Пішоходи платитимуть за порушення ПДР вдвічі більше

Як часто ви порушуєте закон? Особливо на дорозі? Не важливо пішохід ви чи водій. Задумались правда? Адже багато, хто із нас інколи та й вчиняє безглузді речі особливо на дорозі. І добре тоді, коли все закінчується без пригод, однак є і дуже фатальні наслідки.

Всі чомусь звикли звинувачувати у ДТП водіїв, проте часто самі ж пішоходи наражають себе на небезпеку. А саме перебігаючи вулицю у невстановленому місці, в той час, як пішохідний перехід за декілька метрів. Чи є любителі перебігати на червоне світло, бачили ж таких. Трішки сумної статистики. Лише минулого року в Україні зареєстровано понад 8,5 тисячі дорожньо-транспортних пригод (ДТП) за участі пішоходів. За даними Національної поліції України, тільки з вини пішоходів сталося 936 ДТП, у яких були травмовані та загиблі.

Загалом у 2019 році внаслідок ДТП загинули понад 1260 пішоходів.  Саме через таке ставлення на порушників чекає покарання. Нардепи прийняли у першому читання законопроект, де будуть збільшені штрафи саме для пішоходів.

Зокрема, якщо пішоходи порушують правила дорожнього руху, переходять дорогу у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, не виконують інші правила ПДР, – штрафи збільшаться з 51 гривні до 255 гривень. Якщо ж людина ще й у стані алкогольного сп`яніння доведеться заплатити штраф у розмірі 510 гривень. Раніше було 136. Якщо ж пішоходи спричинили створення аварійної ситуації, їм загрожує до 680 гривень штрафу, тоді як зараз за це необхідно платити 170 гривень.

Про всі ці зміни йдеться у законопроекті, за який і проголосували нардепи у першому читанні. Свій голос віддали 3 червня 277 обранців. Крім того штрафи будуть сплачувати і ті, хто в нічний час уздовж дороги без світловідбивної стрічки – це 250 гривень.

У законі України “Про дорожній рух” пропонується встановити, що:

пішохід зобов`язаний рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, узбіччях, в разі їх відсутності – по краю проїзної частини автомобільної дороги чи вулиці, в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості – з використанням світлоповертальних елементів (стрічка, жилет, наклейка).

Чи проголосують у другому читанні нардепи за цей законопроект, побачимо. Тут головне пам’ятати одне, що безпека і життя залежить тільки від нас самих. Тому не варто порушувати ПДР задля своєї безпеки і збереження заощаджень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *