Сполучені Штати мають “санкційну залежність”. Про це прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив 22 вересня агентству ТАСС, коментуючи слова держсекретаря США Майка Помпео про наслідки для РФ у зв’язку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального.
За словами Пєскова, про цю залежність “добре відомо” всім країнам.
Спікер Кремля зазначив, що таку діяльність США навряд чи хтось схвалює.
Агентство зазначає, що детальніше коментувати слова Помпео Пєсков не захотів, сказавши, що залишає це “задоволення” спікерці МЗС РФ Марії Захаровій.
Помпео 21 вересня в інтерв’ю Bild повідомив, що якщо Організація із заборони хімічної зброї підтвердить факт отруєння Навального, США відреагують так само, як і на отруєння у Великобританії російськими спецслужбами ексофіцера російської розвідки Сергія Скрипаля.
20 серпня літак, яким Навальний летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську через погіршення стану політика. Навальний перебував у токсикореанімації лікарні швидкої медичної допомоги №1 в Омську без тями. Уранці 22 серпня його літаком доправили до берлінської клініки “Шаріте”.
2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального виявили сліди речовини, схожої за складом на “Новачок”. Біологічний матеріал, який узяли в політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини. Факт отруєння Навального речовиною із групи “Новачок” підтвердили також лабораторії у Франції і Швеції.
У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви Берліна про отруєння Навального не підкріплені фактами. Глава служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін стверджує, що на момент вильоту до Німеччини слідів отрути в організмі політика не було.
Лікарі “Шаріте” повідомили 7 вересня про виведення Навального з медичної коми і від’єднання від апарата штучної вентиляції легенів. 14 вересня німецькі лікарі поінформували, що політик почувається краще і вже стає на ноги. 15 вересня опозиціонер виклав перший після отруєння пост в Instagram.
27 серпня 2018 року набув чинності перший пакет санкцій США щодо РФ у зв’язку із застосуванням “Новачка” у Великобританії. Він передбачає припинення будь-якої іноземної допомоги, постачання озброєнь, заборону на фінансування закупівель зброї та експорт у Росію товарів і чутливих з огляду на національну безпеку технологій, відмову в наданні Росії державних кредитів США. Другий санкційний пакет почав діяти у серпні 2019 року. Він, зокрема, передбачає заборону банкам США брати участь у первинному продажі суверенного боргу РФ не в рублях і видавати нерублеві позики російським державним структурам.