Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко заявив, що спільно з Офісом із залучення і підтримки інвестицій UkraineInvest протягом кількох останніх тижнів вдалося залучити сім нових інвесторів зі США, які зацікавлені в потенційних інвестиціях в Україну. Про це 22 червня повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку України.
Потенційні інвестори представляють низку різних сфер: фармацевтичну, автомобільну, оборонне виробництво, кіноіндустрію, біоенергетику й інвестиційні фонди.
Як зазначили у відомстві, зараз з американськими інвесторами ведуть активні переговори. Зокрема, вже відбулася Zoom-конференція Петрашка та члена наглядової ради UkraineInvest Алекси Чопівської з інвесторами, зокрема колишнім керівником ECM (ринки власного капіталу) для General Electric Capital and General Electric Ventures, який зацікавлений у створенні в Україні інвестиційного фонду в розмірі $50 млн.
“Україна традиційно має величезний виробничий, природний і людський потенціал. Тому вона може бути цікавою для багатьох інвесторів у багатьох сферах, зокрема: у промисловості, агропромисловому комплексі, IT та інших. І кризовий період, який зараз є в усьому світі в наслідок пандемії, може стати відправною точкою для переосмислення, для пошуку нових ідей та нових інвестиційних можливостей”, – вважає Петрашко.
Також він уточнив, що найближчим часом ухвалять законодавчі зміни, які забезпечать новим інвесторам додаткові переваги, а також посилять інвестиційну привабливість України.
За даними Мінекономрозвитку, потенційні інвестори зі США заявили, що готові вести детальні переговори з українськими бізнес-партнерами.
22 січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент України Володимир Зеленський озвучив ідею про персонального опікуна з боку держави для великих інвесторів, Investment Nanny. Президент пояснив, що “якщо інвестор принесе в Україну $100 млн і більше, то він отримає особистого менеджера, який знає п’ять мов і працюватиме із клієнтом цілодобово”.
“Цей менеджер вирішуватиме всі проблеми інвестора в будь-який час. У них будуть державні гарантії. А тих, хто інвестує в наступні два роки у приватизацію в Україні $10 млн і більше, ми звільняємо від податку на прибуток”, – сказав глава держави.
17 лютого під час презентації стратегії економічного зростання Мінекономрозвитку стало відомо, що протягом найближчих п’яти років Кабінет Міністрів має намір створити 1 млн робочих місць і залучити в Україну $50 млрд інвестицій.