Перша перемога художників: суд погодився, що зберігання картин на серверах розробників ШІ порушує авторські права митців

Перші позови художники почали подавати ще у 2023 році, але більшість відхилили.

Компанії — розробники штучного інтелекту програли спробу відхилити частину позову художників, які стверджують, що порушують їхні авторські права. Зокрема, суд погодився з аргументами митців про незаконність зберігання їхніх робіт на серверах компаній.

Про це розповідає The Art Newspaper, передає Суспільне Культура.

Перші позови художники почали подавати ще у 2023 році. Але у листопаді суд відхилив більшість позовів. Тоді суддя постановив, що претензії позивачів “не відповідають дійсності в багатьох аспектах”.

Тепер художники подали колективну скаргу про те, що системи генерації зображень на основі штучного інтелекту Stability AI, Midjourney, DeviantArt і Runway AI порушують їхні авторські права.

Суддя зазначив: митці переконливо аргументували, що незаконне зберігання їхніх робіт на серверах компаній порушує їх права. Також він залишив у справі позови щодо захисту торгових марок.

Натомість він відхилив звинувачення у неправомірному збагаченні компаній, порушенні контракту і порушенні окремого закону США про авторське право.

Адвокати митців назвали це рішення суду “значним кроком вперед у справі”. А от представники компаній відмовилися коментувати.

Це рішення не торкнулося основної суперечки: художники наполягають, що їхні роботи використовували для навчання систем штучного інтелекту з порушенням їхніх авторських прав. Компанії ж заявляють, що це було добросовісне використання.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що у мережі оприлюднили документ із 16 тисячами імен художників, роботи яких нібито використовували для тренування моделі ШІ Midjourney.

Роботи, зокрема, цих художників використовувала для дослідження Midjourney:

мексиканська художниця Фріда Кало; американський митець лемківського походження Енді Воргол; нідерландський художник Вінсент Ван Гог; японська художниця Яйої Кусама; німецький художник Гергард Ріхтер; іспанський і французький художник Пабло Пікассо; французький художник Поль Сезанн; британський стритарт-художник Бенксі; американський художник-мультиплікатор Волт Дісней.

Читайте також: На знак протесту проти впливу штучного інтелекту на мистецтво шотландський художник замалював свої роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *