Печерський районний суд Києва зобов’язав Офіс генерального прокурора прибрати з реєстру інформацію щодо повідомлення про підозру голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка. Таке рішення 1 жовтня ухвалив слідчий-суддя суду Сергій Вовк, копія рішення є в розпорядженні видання “Слово і діло”.
Із документа відомо, що адвокат Вовка подав до Печерського суду скаргу на бездіяльність заступника генерального прокурора Андрія Любовича. Захисник вважає, що підозру голові ОАСК вручили неналежно, тому попросив зобов’язати Любовича прибрати з Єдиного реєстру досудових розслідувань цю інформацію.
Суддя Вовк задовольнив скаргу і зобов’язав Офіс генпрокурора прибрати інформацію про вручення підозри голові Окружного суду. Він зазначив, що Вовку неналежно вручили підозру, коли той перебував у відпустці. Окрім того, детективи нібито надіслали підозру за неправильною адресою.
На думку судді Печерського суду, Національне антикорупційне бюро України не вжило необхідних заходів для вручення підозри керівнику ОАСК. Суддя також відкинув твердження прокурора Офісу генпрокурора, що зазначену скаргу розглядають із порушенням правил підсудності.
Адвокат Павла Вовка намагався оскаржити це рішення на свою користь у Київському апеляційному суді. Однак суд закрив провадження за скаргою, оскільки апеляцію подали на рішення, яке не може бути оскаржене, пише видання.
17 липня НАБУ повідомило, що правоохоронці вручили підозри голові ОАСК Павлові Вовку, його заступнику Євгенові Аблову, п’ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.
У НАБУ пояснювали, що Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351² (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація ухвалення суддею (суддями) явно неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) та ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
Підозри базуються на аналізі записів, які зробили в кабінеті Вовка й оприлюднили 26 липня 2019 року. Тоді у прокуратурі заявляли, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. В ОАСК заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів і їхню дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки у приміщенні суду – це “цирк”, а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковані.
11 серпня НАБУ оголосило Вовка, чотирьох суддів ОАСК і двох ексчленів Вищої кваліфікаційної колегії суддів у розшук, оскільки вони не з’являлися на допити.
За даними “Української правди”, генпрокурорка України Ірина Венедіктова вже підписала подання до Вищої ради правосуддя про усунення кількох суддів ОАСК (зокрема голови суду Павла Вовка) 14 серпня.
5 жовтня НАБУ викликало Павла Вовка та його заступників для проведення слідчих дій.