Папа римський Франциск під час проповіді в неділю, 9 серпня, закликав народ Лівану об’єднуватися і співпрацювати заради спільного блага після катастрофи з вибухами в порту Бейрута. Про це повідомляє Vatican News.
За словами папи, в Лівані перетинаються різні культури.
“Очевидно, це співіснування тепер стало дуже крихким, ми знаємо про це, але я молюся за те, щоб із Божою поміччю і чесною участю всіх воно могло відродитися вільним і сильним… Відновлюю також заклик до великодушної допомоги з боку міжнародної спільноти”, – сказав понтифік.
Папа виділив пожертвування в розмірі €250 тис. церкви в Лівані, щоб допомогти жертвам вибуху, пише Reuters.
Потужний вибух у порту Бейрута стався увечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть мешканці столиці Кіпру Нікосії, розташованої майже за 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу заввишки приблизно три поверхи.
Жертвами стало 220 осіб.
Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося до 300 тис. осіб. Він оцінив збитки від події у $3–5 млрд.
За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами.
За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus (це судно належало російському бізнесменові Ігорю Гречушкіну) в порту Бейрута. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що якщо селітри не вивезти, “у повітря може злетіти весь Бейрут”.
Вибух і його наслідки викликали масові протести, на тлі яких 9 серпня у відставку подали міністр довкілля Даміанос Каттара і міністерка інформації Лівану Манал Абдель Самад. Свій пост вирішила покинути 10 серпня і міністерка юстиції Марі Клод Наджм.
10 серпня в відставку пішов увесь уряд Лівану.