Основний ядерний об’єкт Північної Кореї може бути пошкоджено повінню – експерти

Через те, що насосні станції не впоралися із сильною повінню уздовж річки Курьонг, північнокорейський ядерний науково-дослідний центр у місті Йонбен провінції Пхенан-Пукто може бути пошкоджено. Про це повідомив дослідницький сайт 38 North, який вивчає Корейську Народно-Демократичну Республіку.

Такий висновок експерти сайта зробили на основі порівняльного аналізу знімків комерційного супутника від 6 серпня і 22 липня. Вони підкреслили різке підвищення рівня води в річці Курьонг, що тече поруч із ядерним комплексом у Йонбені. За їхніми словами, вода сягнула двох насосних станцій, які обслуговують реактори.

Дослідники підозрюють, що п’ятимегаватний реактор, який, імовірно, використовують для виробництва плутонію для ядерної зброї, мабуть, уже певний час не працює, а експериментальний легководний реактор ще не запущено.

Насосні станції є найвразливішим місцем для реакторів. Якби реактори працювали, а охолодити їх було неможливо через поломки насосів, їх потрібно було б вимкнути, заявили експерти.

Водночас дослідники повідомили, що аналіз знімків із 8-го до 11 серпня показав, що вода відступила, і це дозволяє припустити, що основні об’єкти комплексу, такі як завод зі збагачення урану, було врятовано.

Після провалу саміту лідерів КНДР і США заступниця міністра закордонних справ Північної Кореї Цой Сон Хі 15 березня зазначила, що Кім Чен Ин може зупинити подальші перемовини зі США з питання денуклеаризації. Посадовиця заявила, що Пхеньян не має наміру йти на компроміс або продовжувати перемовини, якщо тільки США не вживатимуть заходів, співмірних із ухваленим КНДР рішенням – 15-місячним мораторієм на запуски і випробування ракет.

2728 лютого 2019 року у в’єтнамському Ханої провели другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа і Кім Чен Ина. У Білому домі заявили, що лідери двох країн під час саміту підпишуть двосторонній договір, однак делегації не погодили тексту угоди.

13 квітня Кім Чен Ин заявив, що чекає від США продовження перемовин про денуклеаризацію до кінця року.

16 квітня 2019 американський аналітичний центр Beyond Parallel повідомив, що супутникові знімки, зроблені на початку квітня, показують активність на головному ядерному об’єкті Північної Кореї – у ядерному науково-дослідному центрі в Йонбені. Це може свідчити про перероблення радіоактивного матеріалу на ядерне паливо.

Держдепартамент США відмовився коментувати агентству Reuters цю ситуацію, однак джерело, обізнане з оцінками уряду Сполучених Штатів, зазначило, що експерти сумніваються в активізації діяльності об’єкта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *