Опозиційні партії Грузії в разі об’єднання в коаліцію після виборів можуть здобути більшість місць у парламенті країни. Про це свідчать результати опитування, проведеного французькою компанією Ipsos на замовлення опозиційної грузинської телекомпанії “Мтавари”.
Якби вибори в парламент відбулися наступного тижня, то керівну партію “Грузинська мрія” підтримало б 38% виборців.
Слідом ідуть: “Єдиний національний рух” і об’єднана опозиція “Сила в єдності” – 26%, “Європейська Грузія” – 9%, “Стратегія Агмашенебелі” – 5%, Лейбористська партія – 4%, “Альянс патріотів” – 4%, “Гірчі” – 3%, “Єдина Грузія – демократичний рух” – 3%, “Лело” – 3%, “Громадяни” – 2%, “Вільна Грузія” – 1%.
Інші партії сумарно набирають 2% голосів.
Колишній президент Грузії, голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі, коментуючи результати опитування на своїй сторінці у Facebook, зазначив, що грузинська опозиція наразі на правильному шляху.
Саакашвілі також опублікував інфографіку, яка показуватиме електоральні переваги грузинів.
“Червоним позначено опозиційні партії. Синім – “Грузинську мрію” олігарха [Бідзіни] Іванішвілі, а жовтим – їхніх союзників, створений Москвою політпроєкт, так званий “Альянс патріотів Грузії”… Режим Іванішвілі зробить усе, щоб не допустити нашої перемоги, але ми теж не з лика шиті”, – зазначив Саакашвілі.
Парламентські вибори у Грузії заплановано на 31 жовтня.
27 серпня Саакашвілі опублікував відеозвернення грузинською мовою, у якому повідомив, що повертається у Грузію. Міністерка юстиції Грузії Тея Цулукіані у відповідь заявила, що, щойно політик в’їде у країну, його затримають і помістять у в’язницю.
Саакашвілі зазначив, що продовжить роботу в українському Виконавчому комітеті реформ, але активно долучиться до політичного процесу у Грузії. Він погодився стати прем’єром Грузії.