Координаторка ООН у Лівані Наджат Рошді виділила $9 млн зі спеціального фонду, призначеного для гуманітарних операцій у країні, ці кошти спрямують на надання першої медичної допомоги постраждалим. Про це 6 серпня повідомив Центр новин ООН.
За словами Рошді, ліванці не зможуть самостійно впоратися з наслідками вибуху, який стався в період пандемії та колапсу економіки країни.
ООН також планує виділити допомогу для Лівану з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації.
“Ці кошти також спрямують на допомогу лікарням, зокрема на створення додаткових відділень інтенсивної терапії, оснащених хірургічним обладнанням, вентиляторами й ліками”, – указано в повідомленні.
Потужний вибух у порту Бейрута стався увечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть жителі столиці Кіпру Нікосії, розташованої майже за 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу заввишки три поверхи.
Жертвами стало більше ніж 150 осіб, ще приблизно 5 тис. поранено і десятки пропали безвісти.
Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося до 300 тис. осіб. Він оцінив збитки від події в $3–5 млрд.
За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами.
За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus (це судно належало Ігореві Гречушкіну) в порту Бейрута. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що якщо селітру не вивезти, “у повітря може злетіти весь Бейрут”.