Про те, хто такі резервісти та чому вони є такими важливими для нашої країни як в мирний, так і в воєнний час розповів командир стрілецької (резервної) роти військової частини 3053 капітан Олексій Роєнко:
Важливим є те, що у Нацгвардії можна обирати військову частину для проходження служби у військовому резерві. Так, резервіст точно знає, де і з ким проходитиме службу. Також це є гарантією того, що у разі мобілізації його не зможуть призвати до іншого військового формування без його згоди.
Читайте також: Військовий психолог Нацгвардії Олег Кушнір розповів, як підвищити стресостійкість
Командира доповнює сержант з матеріального забезпечення стрілецької (резервної) роти старший сержант Ігор Деніско, який має багаторічний досвід у даному напрямку та може розповісти про службу у військовому резерві все:
Читайте також: На Донбасі підірвався автомобіль Нацгвардії. Постраждало 10 бійців (ФОТО)
З 2016 року в НГУ проводяться збори з резервістами. Загальна тривалість підготовки складає до 30 діб на рік. За потреби цей термін може бути збільшений до 3-х місяців. Особи, які уклали контракт для проходження служби у військовому резерві, зараховуватимуться в списки тих військових частин, де укладали такий контракт. У разі проведення мобілізації або зборів резервісти Нацгвардії, які уклади контракт, прибуватимуть минаючи військкомати напряму до військових частин Нацгвардії.
Сформовані у найскладніших умовах війни українські резервісти є потужним потенціалом національного війська та його надійною підтримкою у стримуванні широкомасштабної агресії з боку ворога.