В Офісі президента України, коментуючи ініціативу легалізації канабісу, заявили, що застосування медичної марихуани в державах, які це вже дозволили, демонструє її ефективність при депресіях і посттравматичному стресовому розладі. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Сьогодні глава держави Володимир Зеленський озвучив останні три запитання ініційованого ним опитування, серед яких було таке: “Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу – для зменшення болю у тяжкохворих?”
“Протягом 2010-х років у багатьох цивілізованих країнах була суттєво переглянута державна політика щодо канабісу, зокрема його медичної форми. У результаті станом на сьогодні лікувальні препарати на основі канабісу доступні в таких країнах, як Канада або Австралія, Сполучені Штати або Польща, Нова Зеландія або Литва. Українці на території цих і десятків інших держав уже зараз можуть скористатися принципом “канабіс – це ліки”, але на території нашої країни це повністю нелегально. Проте суспільна дискусія щодо канабісу відбувається і в Україні. І це справедливо. Світ змінюється, і нам потрібно своєчасно робити висновки та вносити зміни у наш соціальний договір“, – ідеться в повідомленні.
В Офісі президента зазначили, що раніше вже були спроби зареєструвати у Верховній Раді законопроєкти, які дозволили б впровадити в Україні практику використання медичних препаратів на основі канабісу. Однак вони не мали успіху.
“Аргументи прибічників цієї ідеї відомі: коноплі без наркотичного ефекту можуть використовуватися як ефективне та легке знеболювальне. Що особливо важливо для людей з онкологічними захворюваннями, які, поки канабіс залишається нелегальним, змушені рятуватися за допомогою набагато важчих та небезпечніших за наслідками для організму препаратів. Також застосування медичної марихуани у державах, які це вже дозволили, демонструє її ефективність при депресіях, посттравматичному стресовому розладі, що є важливим для військовослужбовців, які повертаються додому з війни“, – підкреслили в ОП.
В Офісі президента заявили, що, за попередніми підрахунками, щонайменше 2 млн українців потребують медичних препаратів, які містять марихуану.
“Аргументи опонентів цієї ідеї також відомі. Вони наголошують на тому, що під виглядом медичних препаратів можуть розповсюджуватися й наркотичні речовини. Але ефективною є та держава, яка нівелює ризики та використовує з користю для народу усі можливості… Підкреслюємо: йдеться тільки про препарати медичного характеру, які необхідні людям, що переживають важкий системний біль, украй тривожні та депресивні стани, посттравматичний стресовий розлад, зокрема й після фронту“, – резюмували в ОП.
13 жовтня Зеленський заявив, що в день місцевих виборів українцям запропонують відповісти на “п’ять важливих питань”. Він не уточнив, про що запитуватимуть громадян і як відбуватиметься опитування, питання озвучували поступово.
Перші два питання Зеленський оприлюднив 14–15 жовтня.
У Центральній виборчій комісії повідомили, що не займаються підготовкою опитування. Офіс президента підкреслив, що результати опитування не матимуть юридичних наслідків.
Нардепка від “Слуги народу” Євгенія Кравчук заявила, що найближчим часом в Україні офіційно презентують громадську організацію, яка займатиметься всеукраїнським опитуванням разом із соціологами. Вона підкреслила, що фінансуватимуть опитування меценати коштом “українського походження”.