Адвокати Пулатова не радять доводити свою невинуватість у суді
Один з обвинувачених у справі про авіакатастрофу МН17 Олег Пулатов планує в суді довести свою невинуватість, проте адвокати йому не радять цього робити. Про це заявила адвокат обвинуваченого Сабіне тен Дуссхате, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
Адвокат додала, що захист не зміг зустрітися з обвинуваченим через впроваджені обмеження в період коронавірусу.
“У Росії у нас було інтенсивне і корисне спілкування з нашим клієнтом. Це був перший раз, коли ми могли з ним говорити. У підсумку ми отримали багато додаткової інформації… Наш клієнт сказав нам, що він не був причетний ані до того, щоб віддавати наказ транспортувати і охороняти “Бук” (зенітно-ракетний комплекс, з якого був збитий літак – ІФ), ані до того, щоб стріляти в МН17. Він не був до цього причетний і не знає особисто, як і чому було збито МН17. Він не знає, що сталося насправді”, – заявила тен Дуссхате.
Вона додала, що Пулатов бачив катастрофу, визнає, що був залучений до військових дій на Донбасі.
“Пулатов хоче говорити з цих питань і хоче виступити перед цим судом, але ми проти цього. Його фото було широко поширене, і для нього буде небезпечно з’явиться тут, також маючи на увазі, що на його арешт є міжнародний запит”, – сказала тен Дуссхате.
Новини за темою: У Нідерландах відновлять слухання у справі МН17
Адвокати також наполягають на тому, щоб суд надав ще один місяць для того, щоб направити остаточні запити на додаткове розслідування. Також їм потрібно отримати більше інформації від обвинуваченого і його позиції.
Нагадаємо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines було збито в небі над Донбасом 17 липня 2014 року. На борту перебували 298 осіб – 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Всі вони загинули. Ця катастрофа за кількістю загиблих стала найбільшою в історії авіації за період з 11 вересня 2001 року. На той час територію, де впав літак, контролювали проросійські бойовики.
Нідерландська сторона 10 липня подала справу проти РФ до Європейського суду з прав людини. Індивідуальні скарги родичів загиблих у катастрофі та позов уряду країни об’єднали.
Новини за темою: Шість років від трагедії МН17: Президент України нагадав, на якому етапі зараз розслідування
Україна та інші члени Спільної слідчої групи вимагають від РФ визнати свою відповідальність за трагедію, виконувати свої міжнародні зобов’язання, зокрема резолюцію Радбезу ООН 2166, і співпрацювати зі слідством.
Резолюцію Ради безпеки ООН № S/RES/2166 було ухвалено 21 липня 2014 року. Її розгляд ініціювала Австралія. Цей документ вимагає притягнути до відповідальності осіб, винних у трагедії МН17, і забезпечити всебічне співробітництво всіх держав у межах зусиль щодо встановлення відповідальних.