НАТО готується в разі загрози з боку РФ мобілізувати свої війська у Європі. Таку думку в ефірі авторської програми засновника видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона висловив колишній розвідник КДБ, однокурсник президента РФ Володимира Путіна Юрій Швець.
“Повернення навчань Reforger. Щоправда, зараз це має назву “Захисник Європи”. Сенс навчань? Якщо Путін розпочинає щось там проти Тарту чи Вільнюса, чи Риги – американці утворюють повітряний міст зі США і перекидають, ну, десь не менше ніж 100 тис. своїх військовослужбовців. Військову техніку вони ось уже до 20 тис. видів і залишать після цих навчань. Тобто 20 тис. уже на місці техніки, 100 тис. – персонал або жива сила. Плюс ще з військової техніки… І вони дають відсіч військам агресора”, – сказав він.
Колишній розвідник вважає, що в разі, “якщо агресор на цьому не зупиняється”, НАТО може завдати попереджувального ядерного удару.
“Тепер фактично йде повернення до цієї стратегії. Плюс до цього військові підводні човни. Як мінімум два зараз оснащують ядерними боєголовками обмеженої потужності, які дадуть змогу здійснювати обмежений ядерний удар проти агресора, тобто проти Росії… Будуть комизитися у Кремлі – американці розгорнуть ракети BMG-109G. Це крилаті ракети, які НАТО розвернуло разом із Pershing на початку 80-х років у відповідь на російські СС-20. Так от буквально минулого тижня один із найбільших підрядників Пентагону, компанія Reising, отримала замовлення на ресертифікацію і модернізацію ось цих ракет”, – пояснив Швець.
Він зазначив, що 48 таких ракет мають з’явитися у складі корпусу морських піхотинців США.
“Отже, чому морським піхотинцям? Теж безпрецедентний випадок. Ця ракета була на озброєнні військово-морських сил, потім – армії. Це ті, які сухопутні, було розгорнуто на початку 80-х років. А зараз це віддають морським піхотинцям, які працюють разом із NAVI. Чому? Вони не хочуть зараз розгортати на землі, як на початку 80-х, тому що шум, гам, там, тощо. Їх буде складовано, ну, скажімо, на території Великобританії на базі. Якщо російський агресор розпочинає якісь агресивні дії проти НАТО, тоді морські піхотинці кораблями США переправляються через Ла-Манш. Ну, умовно кажучи. І все. А ця, отже, ракета – вона на колесах, це мобільна ракета. І плюс, це буде унікальна ракета, оскільки встановлюється зовсім нова система наведення. І ракету натиснув – вона полетіла”, – підкреслив ексрозвідник.
За його словами, ракета “Томагавк” нової модифікації або “Грифон” можуть “бовтатися в повітрі безцільно досить тривалий час”.
“А потім, коли оператор вирішує, по якій цілі завдавати удару, – він натискає на кнопку саме цієї цілі, і ракета – вона вже в польоті, її можна передавати з однієї цілі на іншу. Або ж вона може баражувати в певному просторі по колу. Тобто з цієї модифікацією вона фактично може стати зброєю першого попереджувального удару”, – сказав Швець.
Однокурсник Путіна Швець: Путін – ігрун, старий хлопчик, який грається в ігри, у які не догрався в дитинстві. Читайте повну версію інтерв’ю
Напруженість у відносинах між НАТО і Росією посилилася 2014 року на тлі російської агресії проти України у Криму й на Донбасі. У підсумковій декларації саміту НАТО, який відбувся у грудні 2019 року в Лондоні, дії Росії назвали загрозою для євроатлантичної безпеки.
8 червня 2020 року Столтенберг заявив, що Росія нестримно нарощує військову активність.