Обмежили мобільний інтернет і підігнали військову техніку. Силовики в Мінську готуються до недільного мітингу

У центр Мінська на 71-й день протестів після виборів президента Білорусі стягнули військову техніку та автозаки. У місті фіксують проблеми з мобільним інтернетом. У такий спосіб силовики підготувалися до нового мітингу, пише портал TUT.BY.

На вулиці Саперів, яка впирається просто в Палац незалежності, стоять автозаки, машини з колючим дротом та важкою технікою і джипи.

ВІДЕО

Жителі столиці надіслали відео, як армійські вантажівки, в яких зазвичай перевозять невідомих у балаклавах, заїжджають у подвір’я неподалік від Партизанського проспекту.

ВІДЕО

На під’їздах до площі Незалежності стоять автобуси, в яких також перевозять людей у балаклавах.

З міркувань безпеки на вхід і вихід закрили станції метро “Площа Леніна”, “Жовтнева”, “Купаловська”, “Немиті”, “Першотравнева” та “Пролетарська”.

Слідчий комітет країни в Telegram попросив людей “не піддаватися на провокації організаторів заворушень”, думати про  наслідки їхніх дій і бути розсудливими.

“За скоєння протиправних дій вас можете бути притягнуто до відповідальності відповідно до чинного законодавства”, – нагадали у відомстві.

Люди повідомляють про проблеми в роботі мобільного інтернету. Зв’язок LTE не працює, через 3G дані не завантажуються, повідомив TUT.BY. Із месенджерами аналогічні проблеми. Повідомлення можуть не надсилатися і не приходити, а мультимедійні дані не завантажуються.

Оператор МТС заявив у Twitter, що доступ до мережі інтернет обмежили через заходи, які проводять уповноважені державні органи для гарантування нацбезпеки.

Масові протести через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента в Білорусі тривають із 9 серпня. За офіційними даними, на виборах переміг президент Білорусі Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували впевнену перемогу опозиціонерки Світлани Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, затримали 13 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

17 жовтня в Білорусі паралельно проводили два види протестних акцій – жіночий марш у Мінську і студентські мітинги. Затримання студентів почалися майже відразу після початку їх протестів, також затримали кількох журналістів. У жіночому марші взяло участь приблизно 150 осіб.

Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Литва, Латвія та Естонія перші у світі ввели персональні санкції проти 30 білоруських чиновників, зокрема й Лукашенка.

Євросоюз ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. Лукашенка у списку немає, але міністри закордонних справ країн ЄС погодили можливість застосування санкцій проти нього, якщо ситуація у країні не покращиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *