Все найважливіше та найцікавіше за вихідні, 17-18 жовтня, – в одному тексті ↓
Поразка Ломаченка
У ніч на 18 жовтня (по Києву – вранці в неділю) у Лас-Вегасі відбувся бій за звання абсолютного чемпіона світу в легкій вазі між українцем Василем Ломаченком та американцем Теофімо Лопесом.
З самого початку бою Лопес почав проявляти активність, а Ломаченко традиційно присвятив перші раунди розвідці. Не атакуючи, українець програв перші раунди на суддівських картках.
Вмикати свою швидкість Ломаченко почав вже у другій половині поєдинку, але Лопес добре тримав удар і зумів впевнено простояти до кінця бою. Хоча останні раунди Ломаченко перебоксував опонента.
Після фінального гонгу судді оголосили, що новим абсолютним чемпіоном світу в легкій вазі став Теофімо Лопес. Для Ломаченка ця поразка стала другою в його кар’єрі.
Після бою українець заявив, що не згоден із рішенням суддів, “але результат є результат”.
“Я хочу приїхати додому і переглянути поєдинок, але я не згоден із рішенням. Я думав, що виграю, але результат є результат. Я з ним сперечатися зараз не збираюся. Зараз я поїду додому. Потім я поговорю зі своїм промоутером і менеджером. Ми все обговоримо і вирішимо, що робити далі”, – заявив Ломаченко.
Катастрофа Boeing 737. Другий раунд переговорів
У столиці Тегерані з цього понеділка по середу відбудеться другий раунд переговорів щодо врегулювання питань, пов’язаних із наслідками катастрофи українського літака Boeing 737.
За інформацією іранського агентства MEHR, у рамках цього раунду переговорів заступник міністра закордонних справ Мохсен Бахарванд прийме замміністра закордонних справ України з правових питань, а також делегацію, яка його супроводжуватиме.
Як уточнив іранський чиновник, відбудуться три технічні зустрічі:
“Одна з цих зустрічей буде присвячена обговоренню технічних питань, яке проведе Організація цивільної авіації Ірану. Друга сесія буде присвячена судовим питанням, обговорення яких проведуть іранські посадові особи судової системи, і ще одна сесія буде присвячена правовим питанням, пов’язаним із розміром компенсації, яка має бути виплачена за загибель людей та літак, що розбився“.
Перший раунд переговорів за участю іранської делегації стосовно катастрофи МАУ в небі над Тегераном завершився на початку серпня в Україні. Тоді представник Ірану зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Євгеном Єніним і українськими експертами. Вони розглянули різні технічні та правові аспекти трагедії, а також досягли домовленості про продовження співпраці між двома країнами з цього питання.
Конфлікт у Нагірному Карабасі. Оголошення перемир’я
Азербайджан і Вірменія домовилися про гуманітарне перемир’я у Нагірному Карабасі з 18 жовтня, однак обидві сторони практично відразу ж звинуватили одна одну в його порушенні.
Як відомо, ескалація конфлікту в Нагірному Карабасі почалася 27 вересня, коли азербайджанська сторона обстріляла населені пункти, а також військові частини в Карабасі. Потім мотострілкові і танкові підрозділи армії Азербайджану перейшли в наступ на північному, південному і південно-східному напрямках.
В Азербайджані та Вірменії введено воєнний стан, оголошено мобілізацію. Сторони повідомляють про вбитих і поранених, у тому числі серед цивільного населення.
Протести і масові затримання в Білорусі
Цими вихідними у багатьох містах країни традиційно відбулися масові акції протесту, що розпочалися в Білорусі після виборів президента та оголошення перемоги Олександра Лукашенка.
У суботу провели відразу два марші – жіночий та студентів, під час яких відбулися затримання, в тому числі журналістів.
Зокрема, затримали кореспондента TUT.BY і “БелаПАН” Всеволода Зарубіна, а також кореспондента Onliner Дар’ю Спевак і кореспондента РИА “Новости”.
Вчора в Мінську відбулася акція протесту під назвою “Партизанський марш”, учасники якої вимагають відставки Лукашенка з поста президента Білорусі, звільнення політв’язнів і розслідування злочинів силовиків.
Ще перед початком маршу до Мінську почали стягувати безліч автозаків, військову техніку та водомети, а закінчилася хода затриманням щонайменше 240 осіб. Переважну більшість з них було затримано у білоруській столиці, проте є також затримані у Вітебську, Бресті, Гродно, Гомелі, Дзержинську та інших містах.
Хроніка коронавірусу. Україна
Цього тижня в Україні очікується поява безкоштовних експрес-тестів на Covid-19. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, при госпіталізації хворого лікар відразу може зробити тест, адже його тривалість – 15-30 хвилин і його проведення не потребує спеціальних лабораторних умов.
Крім цього, як зазначив Ляшко, Україна закупила препарат для лікування коронавірусу “Ремдесивір”. Його постачання до країни вже розпочалося, тому на появу “Ремдесивіру” в Україні варто чекати вже найближчим часом.
Варто відзначити, що за вихідні в Україні не фіксували рекордні показники захворюваності, проте станом на сьогоднішній ранок кількість інфікованих в країні перевищила позначку в 300 тис. осіб.
У МОЗ констатували, що наразі система охорони здоров’я справляється з навантаженням і введення жорсткого карантину в Україні розглядатимуть тільки у крайньому випадку.
На вчорашньому брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов порекомендував людям старше 60 років без нагальної потреби не виходити з дому, а також вкотре закликав українців використовувати маски, дезінфікувати руки антисептиками і дотримуватися соціальної дистанції.
Хроніка коронавірусу. Світ
Вчора вранці кількість інфікованих коронавірусом нового типу у світі перевищила 40 млн осіб, понад 1,1 млн осіб померли. У першій трійці лідерів за кількістю інфікованих – США, Індія та Бразилія.
Рекордний добовий приріст хворих на Covid-19 цими вихідними зафіксовано в Чехії, а також в Італії. Через це прем’єр-міністр країни Джузеппе Конте оголосив про нові карантинні обмеження.
Посилює карантин з цього дня також Швейцарія – в країні ввели обов’язковий масковий режим у приміщеннях, заборонили зібрання групами понад 15 осіб у громадських місцях, а також рекомендували уникати приватних зборів із друзями та близькими.
Новини за темою: Міністр охорони здоров`я ПАР підхопив коронавірус
Водночас деякі країни, де спостерігається покращення ситуації із захворюваністю, потроху виходять із жорсткого карантину.
Наприклад, в Ізраїлі відсьогодні дозволили віддалятися від свого житла більше ніж на 1 км, відвідувати чужі будинки, проводити зібрання за участю до 10 осіб у приміщенні і до 20 осіб на відкритому повітрі, відвідувати пляжі та національні парки та ін.
Новини за темою: Президент Німеччини пішов на карантин після підтвердження Covid-19 у охорони
Деякі карантинні обмеження послаблять також в австралійському штаті Вікторія: після більш ніж 100 днів суворої ізоляції 5 млн людей, що живуть у столиці штату – Мельбурні, тепер зможуть проводити стільки часу на відкритому повітрі, скільки захочуть, але повинні залишатися в радіусі 25 км від свого будинку.
Громадські збори залишаться суворо обмеженими, а роздрібні торговці та ресторани повинні працювати тільки на замовлення на винос або доставку.
Ще трохи корисної інформації
– Учені з Великобританії дійшли висновків, що проблеми з нирками, зокрема ниркова недостатність, підвищують ризик смертності серед пацієнтів, хворих на коронавірус. Також дослідники з Університетського коледжу Лондона і Королівського Національного комітету при ЛОР-лікарні зробили заяву, що погіршення слуху може свідчити про наявність Covid-19.
– У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, що робити, якщо в державній лікарні вимагають гроші за лікування Covid-19. Деталі – за посиланням.
– Національний банк України встановив на сьогодні курс долара на рівні 28,36 грн, євро – 33,30 грн, російського рубля – 0,363 грн. Таким чином, долар здорожчав на 3 коп., євро – на 13 коп., а російський рубль – на 1 коп.
– Синоптики прогнозують, що цього дня в Україні очікується суха, але похмура погода. Повітря місцями прогріється до +17 градусів тепла.