Новини за вихідні: Гасіння пожеж у Луганській області, ситуація з коронавірусом та масові затримання в Білорусі

Все найважливіше та найцікавіше за вихідні, 3-4 жовтня, в одному тексті ↓

Ситуація з пожежами в Луганській області

У суботу вранці рятувальники повідомили про ліквідацію пожежі в лісі Старобільського району. Вчора вдалося загасити ще два осередки: перший – поблизу с. Лобачеве та с. Геївка, другий – поблизу с. Болотене.

Станом на обід суботи ліквідовано чотири з восьми основних осередків пожеж у Луганській області.

Найскладнішою залишається ситуація вздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського та Сєвєродонецького районів, де до зони ураження потрапили 32 населені пункти, зокрема село Смолянинове Новоайдарського району.

Як відомо, під час ліквідації лісових пожеж на території Луганської області було знайдено тіла 11 осіб, ще 18 осіб травмовано.

Інформацію щодо знищених та пошкоджених житлових будинкыв та об’єктыв інфраструктури уточнюють місцеві органи влади.

Уряд напередодні озвучив суми, які готовий виплатити потерпілим: 300 тис. грн – за повністю зруйнований будинок, 200 тис. грн – сім’ям, які втратили рідних, 50 тис. грн – за частково зруйнований будинок, 20 тис. грн – якщо постраждало господарство.

У рамках кримінальних проваджень розглядають кілька версій причин пожеж: підпали, злочинна діяльність, специфічні наслідки сильного вітру та відсутність дощу протягом 4 місяців.

Катастрофа Ан-26 у Харківській області

Глава Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер заявив, що посадку літака АН-26 на аеродромі під Чугуєвом було затримано, оскільки було дано пріоритет у посадці іншому літаку, на борту якого перебував син командувача Повітряними силами ЗСУ Сергія Дроздова. 

Дроздов на це відповів, що ніякої вказівки керівнику польотів не давав, та застеріг від поспішних висновків з боку того, хто “не розуміється на порядку виконання польотів, організації”.

Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що другий літак, про який заявляв Кучер, ніяк не впливав на катастрофу Ан-26, і назвало закиди голови Харківської ОДА “брехнею і маніпуляцією”.

Як зазначив віце-прем’єр-міністр, голова урядової комісії з розслідування катастрофи Олег Уруський, щодо встановлення причин катастрофи Ан-26 слідство ще має питання до дій екіпажу літака, а також загалом до організації польотів у Харківському національному університеті Повітряних сил ім. Кожедуба.

Наразі відомо, що через трагедію під Чугуєвом міністр оборони Андрій Таран усунув від виконання обов’язків сімох посадовців. Йдеться про двох заступників керівника університету та п’ятьох членів бригади.

Фахівці вже розшифрували чорні скриньки літака, що впав. Слідчі розглядають три версії катастрофи: неправильно здійснена організація польотів, помилка пілотів або людський фактор, а також технічна несправність. За словами Уруського, причиною катастрофи могла стати технічна несправність, на яку наклався людський фактор у різних його проявах.

Отак виглядала схема повітряного руху на військовому аеродромі за кілька хвилин до аварії Ан-26. Відео було опубліковано на сторінці командування ЗС у Facebook.

Нагадаємо, що авіакатастрофа, яка сталася 25 вересня під Чугуєвом в Харківській області, забрала життя 26 осіб.

Смертельні аварії в Київській області

Одна з ДТП сталася в Броварах, де п’яний поліцейський збив двох жінок на пішохідному переході. Одна з них померла від отриманих травм, іншу доправили до лікарні.

Ось як інцидент прокоментував голова Національної поліції Ігор Клименко:

“За кермом автомобіля перебував дільничний офіцер Деснянського управління поліції. Поліцейського, який скоїв смертельну автопригоду, звільнено з органів внутрішніх справ. Його безпосереднього керівника після проведення службового розслідування буде знято з посади. Також ми всіляко сприятимемо представникам ДБР у розслідуванні причин та обставин аварії. Винуватця має бути справедливо покарано”.

Друга смертельна дорожня аварія сталася в Києві, де водій маршрутки проїхав на заборонний сигнал світлофора і збив на пішохідному переході трьох осіб.

Унаслідок ДТП двох жінок (1957 і 1999 р. н.) госпіталізували для надання медичної допомоги, а третій пішохід – жінка 1946 року народження – від отриманих травм померла одразу на місці.

Вирішують питання відкриття кримінального провадження. Відомості про подію зареєстровано в Журналі єдиного обліку заяв та повідомлень Подільського управління поліції.

Затримання в Білорусі

У низці міст країни вчора традиційно відбулися масові акції протесту, що розпочалися в країні після виборів президента та оголошення перемоги Олександра Лукашенка.

Зокрема, в Мінську, Гродно, Гомелі та інших на Марші звільнення ув’язнених силовики почали затримувати протестувальників. У білоруській столиці проти демонстрантів застосували водомети.

За словами правозахисників, всього було затримано понад 200 осіб, деяких із них вже відпустили.

У Білорусі тривають масові протести проти результатів виборів президента, які відбулися 9 серпня. Силовики проводять затримання мітингувальників, а також лідерів опозиції. Євросоюз вимагає від президента Олександра Лукашенка звільнити затриманих і дотримуватися прав громадян на мирний протест. За час мітингів загинули люди. Щодо точної їх кількості невідомо.

Хроніка коронавірусу. Україна

На ранок суботи в Україні було виявлено 4661 випадок інфікування коронавірусом, у неділю – 4140 .

У порівнянні з рекордними показниками, які спостерігалися практично весь минулий робочий тиждень, ситуація із захворюваністю хоч трохи, але покращилася.

Новини за темою: Петра Порошенка госпіталізували через коронавірус, – Марина Порошенко

Ба більше, небезпечну недугу з початку пандемії змогли побороти вже понад 100 тис. українців. Як пише “Українська правда” з посиланням на джерело, в Офісі президента не розглядають повернення до жорсткого карантину найближчим часом.

Поки що, виходячи з даних МОЗ, до ослаблення обмежувальних заходів готова лише одна область – Кіровоградська. В усіх інших кількість нових випадків захворювання становить понад 40 на 100 тис. населення впродовж останніх 14 днів.

Новини за темою: Україна підготовлена до “другої хвилі” коронавірусу Covid-19, – Єрмак

В Україні інфікованими коронавірусом Covid-19 заповнено понад 50% ліжко-місць у лікарнях. Всього на сьогодні в медустановах з цією недугою перебувають понад 16 тис. осіб.

Хроніка коронавірусу. Світ

У Великій Британії з огляду на зростання захворюваності можуть посилити карантин. Нова ізоляція потенційно спричинить більш жорсткі обмеження, зокрема закриття пабів і заборону всіх соціальних контактів за межами сімейних груп.

Протягом попередньої доби в країні лабораторно підтвердили 12 тис. 872 випадки зараження коронавірусом, що стало новим антирекордом. 

У Данії через спалах Covid-19 знищать близько мільйона норок, а в Туреччині почали тестувати на людях одразу три вакцини від коронавірусу власного виробництва (до цього тестування на тваринах завершилося успішно).

Тим часом через поширення Сovid-19 уряд Франції оголосив Париж і його передмістя “зоною максимальної небезпеки”. Напередодні в країні підготували оновлену класифікацію зон за ступенем активності поширення вірусу.

Зокрема, в зоні максимальної небезпеки бари, ресторани і культурні об’єкти працюють тільки лише в разі суворого дотримання ними санітарних норм.

У зоні підвищеної небезпеки заборонено заходи за участю понад тисячі осіб і зборів за участю понад десятьох осіб, а бари і ресторани зачиняються о 22:00.

Ще трохи корисної інформації

– Національний банк України встановив на сьогодні курс долара на рівні 28,34 грн, євро – 33,23 грн, російського рубля – 0,360 грн. Таким чином, долар подорожчав на 1 коп., євро подешевшав на 9 коп., а російський рубль – на 7 коп.

– Синоптики прогнозують дощовий початок робочого тижня для жителів західних областей України. В інших областях без опадів.

– Рятувальники попереджають про поступове збільшення рівня води в Західному Бузі, а також про надзвичайний рівень пожежної небезпеки в східних регіонах і більшості районів Одеської області.

– В Україні відсьогодні почав діяти новий поділ на карантинні зони. Переглянути повний список можна за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *