Новини четверга: Обстріл шумів, погром хасидів в Умані та розмова Зеленського з Меркель

Усе найважливіше та цікаве за четвер – в одному тексті. Отже ↓

Скасування інспекції в Шумах

Сьогодні біля села шуми в Донецькій обл. (біля Горлівки) о 14:00 мала відбутися інспекція українських траншей через нещодавній ультиматум ватажка “ДНР” Дениса Пушиліна. Але її скасували.

5 вересня Пушилін заявив, що ЗСУ копають нові траншеї, і пригрозив обстрілом Шумів. Україна ці звинувачення спростувала, як і спостерігачі ОБСЄ.

На засіданні ТКГ з’явилася домовленість про інспекцію українських позицій ОБСЄ у супроводі представників сторін (тобто бойовиків теж). Україна натомість не вимагала інспекції позицій “ДНР”, хоча інформація про фортифікаційні роботи бойовиків була.

Але сьогодні інспекцію позицій Збройних сил скасували з ініціативи України. Причина – російська сторона і запрошені з ОРДО представники висунули нові вимоги, не погоджені на засіданні ТКГ.

“УП” повідомляє, що в їхнє розпорядження потрапив документ, в якому вказано причину скасування інспекції. Там перераховано ці найновіші вимоги бойовиків і РФ:

відвідування нових точок; здійснення фото- й відеофіксації; підписання спільного протоколу.

Обстріл Шумів бойовиками “ДНР”

Після скасування інспекції траншей у Шумах на Донбасі бойовики відкрили вогонь по українських позиціях біля села зі стрілецької зброї.

Інспекція мала відбутися о 14:00, бойовики відкрили вогонь о 14:15. Обстріл був прицільним і спрямованим на ділянку, де мала відбутися зустріч представників СЦКК і ОБСЄ.

У штабі ООС додали, що вдалося швидко убезпечити не тільки військовослужбовців Об’єднаних сил, а й представників СЦКК та ОБСЄ.

Розмова Зеленського і Меркель

Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели телефонну розмову та обговорили ситуацію на Донбасі.

Меркель запевнила, що Німеччина буде продовжувати докладати всіх необхідних зусиль для досягнення прогресу в мирному процесі. При цьому вона підкреслила важливість виконання паризьких домовленостей, досягнутих у “нормандському форматі”, насамперед дотримання сторонами режиму припинення вогню.

Хасиди влаштували погром в Умані

В Умані в середу група хасидів знесла частину огорожі біля могили цадика Нахмана. Огорожу було встановлено для запобігання поширенню коронавірусу.

Паломникам не сподобалося, що паркан перекрив їм шлях до могили, і вони почали його зносити. Поліції вдалося їх утихомирити. Національною поліцією та міграційною службою вирішено видворити з України двох найбільш агресивних громадян Ізраїлю, ініціаторів заворушень.

Крім того, стало відомо, що в шести паломників-хасидів, які прибули до Умані, виявили коронавірус. Раніше Державна комісія ТЕБ і НС ухвалила рішення про дозвіл в’їзду до Умані від 5 до 10 тис.паломників-хасидів. У 2020 році єврейське свято Рош Гашана святкується з 18 по 20 вересня. 

У Києві можуть перейменувати бульвар Дружби Народів

У Києві можуть перейменувати бульвар Дружби Народів на проспект Бориса Патона. З такою пропозицією виступила Національна академія наук України.

Академія наук хоче увічнити пам’ять академіка Бориса Патона. Зазначимо, що Патон обіймав пост президента Національної академії наук і помер 19 серпня на 102-му році життя.

Якщо Київська міська державна адміністрація (КМДА) погодиться на цю пропозицію, то 4-кілометровий проспект Бориса Патона вестиме до мосту Патона, названого на честь інженера та вченого академіка Євгена Патона.

Пожежа в порту Бейрута

Через місяць після потужного вибуху в Лівані в порту Бейрута знову спалахнула сильна пожежа.

Пожежа виникла на складі, де зберігаються шини. Цей склад розташований поблизу місця, де місяць тому стався вибух аміачної селітри. Щодо причин пожежі поки не відомо.  

4 серпня в порту сталося два вибухи, під час другого, більш потужного, вибухнуло 2750 т аміачної селітри, конфіскованої із судна. Тоді вибухова хвиля знищила більшу частину порту і прилеглі квартали. Унаслідок двох вибухів, що пролунали один за одним, загинули близько 190 осіб, 6 тис. зазнали поранень.

Хроніка коронавірусу

– Станом на 10 вересня в Україні зафіксовано 145 612 випадків інфікування коронавірусом. Протягом доби Covid-19 підтвердили у 2582 осіб. Всього в країні внаслідок ускладнень, спричинених хворобою, померли 3023 особи.

– У Києві кількість тих, хто заразилися протягом доби, є високою – у столиці тільки за день заразилися 298 осіб. Усього станом на 10 вересня зафіксовано 16 119 випадків зараження Covid-19.

– Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заразився коронавірусом.

– У Київській області закрили на карантин вісім шкіл і чотири дитсадки. Йдеться про Васильків, Ірпінь та Застугну.

– МОЗ тим часом намагається боротися з порушеннями карантину. Так, через порушення карантинних норм у “червоних” зонах директори шкіл можуть потрапити до в’язниці. Така відповідальність загрожує в разі смерті школяра через порушення карантину. У таких регіонах навчальні заклади мали перейти на дистанційну форму навчання.

Чтиво на вечір

У США жителів Західного узбережжя тримає в страху вогняна стихія, що охопила рекордну площу, яка вшестеро перевищує територію Нью-Йорка. Пожежа, яка вже встигла забрати життя кількох людей, продовжує підбиратися до житлових районів. Яка картина в різних штатах і що відомо про причини низки загорянь – читайте ТУТ.

Дивимося та слухаємо

Британська група Gorillaz спільно із солістом групи Тһе Cure Робертом Смітом випустила кліп на пісню під назвою Strange Timez (“Дивні часи”).

У треку згадали і Білорусь, де тривають протести, там є рядки: “Я мчу лісом, дивні відгомони Білорусі, де президенти вішають ярлики на незадоволену молодь” (I’m speeding through the forest, strange echoes of Belarus, Where presidents pin badges on disconnected youth).

Крім того, сьогодні з’явився ще один важливий кліп. Реперка Alyona Alyona випустила відео на нову пісню про насильство “Сумно”.

Головною героїнею кліпу стала журналістка Анастасія Лугова. Вона була жорстоко побита на очах у маленького сина в потязі Маріуполь – Київ.

Що обговорити

Президент України Володимир Зеленський заявив, що РФ завжди мала великий вплив у Білорусі, але на сьогодні білоруський народ хоче справжньої демократії, а не російської. Цю новину обговорюють у соцмережах, приєднатися до дискусії можна на сторінці 112.ua у Facebook.

Ще трохи корисної інформації

– Стан екс-політв’язня Володимира Балуха, який третій день перебуває у лікарні після побиття, є стабільно тяжким, прогнозів поки ніхто не дає. Балуха жорстко побили невідомі в ніч проти 8 вересня. Йому зламали руку і ключицю.

– Державне бюро розслідувань викликає на допит колишнього керівника Офісу президента Андрія Богдана. Його допитуватимуть як свідка. Слідчих ДБР зацікавила інформація, яку Богдан оприлюднив під час інтерв’ю. Він заявив про наявність домовленостей з російськими чиновниками в питанні статусу Криму, авіасполучення з Росією, обміну полоненими та низки інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *