Все найважливіше та найцікавіше за четвер – в одному тексті ↓
Кадрові рішення Ради
Новий глава Національного банку України. Депутати 332 голосами “за” підтримали кандидатуру Кирила Шевченка на посаду голови НБУ.
Він змінив на цьому посту Якова Смолія, який 1 липня подав президенту заяву про звільнення за власним бажанням, пояснивши це тим, що “протягом тривалого часу на Нацбанк здійснюється систематичний політичний тиск”.
Коментуючи призначення Шевченка, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд спільно з НБУ і надалі працюватиме над відновленням економіки країни.
За словами міністра фінансів Сергія Марченка, новопризначений голова Нацбанку є професійним технократом і незалежною кандидатурою.
Більше подробиць з біографії Кирила Шевченка можна дізнатися за цим посиланням.
Нова глава Антимонопольного комітету. 255 нардепів підтримали призначення на цю посаду Ольги Піщанської.
У вересні 2019 року її призначили на посаду першого заступника голови АМКУ, а після відставки Юрія Терентьєва виконувала обов’язки глави відомства. Що Піщанська вказала у своїй декларації і чому її вже встигли звинуватити у “кумівстві” з президентом Зеленським – читайте тут.
Віце-прем’єр з промислової політики. Напередодні Шмигаль вніс подання про призначення Олега Уруского на посаду віце-прем’єра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості. Рада підтримала його призначення.
Раніше відповідної посади в уряді не було. Чим до цього займався Уруський – пишемо ось тут.
Звільнення керівника Апарату ВР. Депутати підтримали відставку з цієї посади В’ячеслава Штучного, який 15 липня написав заяву про звільнення.
Коротко про інші рішення Ради
На сьогоднішньому засіданні парламент також вніс нові зміни до Виборчого кодексу, продовжив мораторій на стягнення майна валютних боржників до 2022 року і підтримав законопроект про безпеку та якість донорської крові.
Крім цього, Рада повинна була розглянути законопроект Бужанського про мову, однак передумала це робити. Зазначимо, що під стінами парламенту в цей день хотіли зібратися люди, щоб не допустити його ухвалення.
Як відомо, законопроект “слуги народу” Максима Бужанського полягає у скасуванні частини закону про мови, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року.
Карантин: Україну ділитимуть на зони
Президент Володимир Зеленський заявив, що не треба поспішати продовжувати карантин у країні, терміни якого закінчуються 31 липня, більше ніж на місяць.
На що міністр охорони здоров’я Максим Степанов відповів, що відомство розробило постанову, згідно з якою регіони країни розділять на чотири зони: “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону”.
У кожній з них діятимуть чіткі критерії щодо обмежень. Їх планується запроваджувати залежно від ситуації, що виникає в тому чи іншому населеному пункті області.
Зникнення заступника мера Черкас
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що вчора відійшов на зустріч і зник зі зв’язку його заступник Юрій Ботнар.
За словами дружини і батька Ботнара, близько 19:30 в районі міської ради він відійшов від свого авто на якусь зустріч, а після цього – зник зі зв’язку. Його телефон вимкнений, а місцеперебування невідоме.
Про зникнення вже написали відповідну заяву до правоохоронних органів.
Продаж квитків на всі місця у потягах
“Укрзалізниця” заявила, що продаватиме 100% квитків у потягах, які прямують до Києва або з нього. Зокрема тих, які прямують через столицю транзитом.
Однак у випадку здійснення перевезення до регіону, в якому не застосовується послаблення протиепідемічних заходів, перевезення здійснюватиметься у межах 50% від кількості місць.
Хроніка коронавірусу
Станом на ранок в Україні зафіксували 56 455 випадків зараження коронавірусною інфекцією. За останню добу Covid-19 підтвердили у 848 осіб, 116 з них – у Києві.
З початку пандемії від Covid-19 в Україні померли 1445 осіб (+18 за добу) і 28 931 людина вилікувалася (+800 за добу).
Чтиво на вечір
Цього дня 30 років тому Україна ухвалила Декларацію про суверенітет. Документ став першим кроком до проголошення незалежності та виходу країни зі складу Радянського Союзу. Що в ньому було прописано, розповідаємо тут.
Також ми розбиралися в ситуації на вірмено-азербайджанському кордоні, за якою зараз пильно стежить більшість країн світу. Якщо коротко, то з минулої неділі там тривають бої із застосуванням важкого озброєння і великими втратами. Що стало їхньою причиною, чому дві сусідні держави засипають одна одну взаємними звинуваченнями і що вже відомо про жертви конфлікту – відповіді за цим посиланням.
Дивимося і слухаємо
Netflix вперше опублікував рейтинг, до якого увійшли 10 найпопулярніших фільмів платформи. Який вигляд він має – читайте тут та надихайтеся на перегляд.
Що обговорити
Ще трохи корисної інформації
Національний банк України встановив на завтра курс долара на рівні 27,11 грн, євро – 31,12 грн, російського рубля – 0,383 грн. Таким чином, долар подорожчав на 16 коп., євро виріс в ціні на 9 коп., а російський рубль – на 1 коп.