Новини четверга: Нові міністри, півтисячі нових хворих на Covid-19 в Україні та кава за 17 тисяч гривень

Все найважливіше та найцікавіше за четвер – в одному тексті ↓

Нові члени Кабміну

Верховна Рада призначила Ольгу Стефанишину (не нардеп від “Голосу” Ольга Анатоліївна Стефанишина) віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Стефанишина – юрист-міжнародник і фахівець з європейського права. Після звільнення з урядового офісу працювала в юридичному бізнесі. Більш докладно про неї ми писали тут.

Очікується, що звільнений з цієї посади Вадим Пристайко очолить одну з українських закордонних дипломатичних місій: він може бути призначений послом України у Великій Британії.

Крім цього, сьогодні депутати призначили нардепа від фракції “Слуги народу” Олександра Ткаченка новим міністром культури та інформаційної політики.

Раніше його ім’я активно згадувалося в контексті майбутніх виборів мера Києва. Інші цікаві деталі з біографії Ткаченка – за посиланням.

Штраф за кава-брейк

Вчора президент Володимир Зеленський під час візиту до Хмельницького спробував каву в місцевій кав’ярні, яка згідно з постановою Кабміну повинна була би бути ще закритою на карантин.

Сьогодні в Міністерстві внутрішніх справ пообіцяли вивчити питання порушення карантинних обмежень Зеленським, за що йому може загрожувати штраф у розмірі 17 тис. грн. 

Заступник голови МВС Антон Геращенко додав, що поліції не вперше штрафувати президента. Коли у квітні 2019 року Зеленський показав свій бюлетень, його оштрафували за розголошення таємниці голосування.

Сам же глава держави заявив, що готовий заплатити штраф, але при цьому зазначив, що нічого не порушував, а прийшов до кафе з перевіркою.

За президента заступився головний санітарний лікар Віктор Ляшко, розповівши, що в такий спосіб вони відреагували на прохання рестораторів і перевірили заклад на виконання урядових норм.

Паралельно з цим у кав’ярні запевняють, що відвідувачів до приміщення не пускають, а президента пропустили, тому що “є норми культури”.

“Ми не приймаємо відвідувачів, але ж це президент. Ми ж не поставимо його в порозі… Але, зрозуміло, що ви по-різному можете це собі розкрутити. Ви ж розумієте, якісь є норми культури… Але от зайшов натовп людей, що ж вони будуть стояти?” – пояснила “Громадському” співрозмовниця з адміністрації закладу.

Дівчина додала, що це була “нестандартна ситуація”, а “на вулиці був дощ, де вони (посадовці, — ред.) мали дітися”.

Зґвалтування в Кагарлику

Кагарлицький відділ поліції повністю розформували, 60 правоохоронців вивели поза штат. Щодо можливості їх подальшої служби буде вирішено кадровою комісією Нацполіції.

“На жаль, випадки катувань і нелюдського поводження є в поліції будь-якої країни світу. Проте ознакою здоров’я системи є реагування на такі випадки, вжиття заходів для покарання винних повною мірою закону”, – заявив глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.

Наразі двоє поліцейських, яких підозрюють у жорстокому зґвалтуванні жінки, перебувають під вартою без права внесення застави. У разі доведення їх вини вони проведуть 12 років за ґратами.

Про всі подробиці цієї історії читайте за посиланням: “В поліції Кагарлика ґвалтували і катували людей: Розбираємося в деталях цієї історії”.

Різанина в школі Китаю

У початковій школі центру округу Ванфу (район Південного Китаю) вранці 50-річний охоронець школи з ножем напав на учнів і співробітників навчального закладу.

Поранення дістали тридцять дев’ять осіб, їх доправили до місцевих лікарень. 

За попередніми даними, більшість постраждалих – дошкільнята віком до шести років. Нападника затримали, його мотиви поки не встановлено.

Рішення парламенту

Верховна Рада відправила на доопрацювання програму діяльності уряду Дениса Шмигаля.

Як пояснив дещо пізніше Володимир Зеленский, програма потребує доопрацювання, адже вона була розроблена ще до пандемії коронавірусу і не враховує запровадження обмежувальних заходів і втрат економіки.

На сьогоднішньому засіданні парламент також запровадив кримінальну відповідальність для “злодіїв у законі”, і підтримав за основу законопроект про зміни до Виборчого кодексу. 

Хроніка коронавірусу

В Україні зафіксували рекорд за кількістю людей, які одужали, і антирекорд за кількістю нововиявлених інфікованих коронавірусом Covid-19.

Так, станом на ранок повідомлялося про 25 тис. 411 підтверджених випадків інфікування  у країні (+588 за добу). Померли 737 осіб (+12), одужали – 11 тис. 42 (+602).

У Києві тим часом коронавірусом інфікувалися 77 осіб, 15 з них – медики. Всього за час пандемії в столиці підтвердили вже 3 тис. 210 випадків зараження Covid-19.

За словами Віктора Ляшка, через зростання захворюваності ослаблення карантину в Києві з 5 червня можуть переглянути.

Чтиво на вечір

Попри пандемію коронавірусу, в Білорусі активно готуються до чергових президентських виборів, які заплановано на 9 серпня.

У чинного лідера країни Олександра Лукашенка аж тринадцять конкурентів. Сильних конкурентів! Розповідаємо про них у матеріалі: “У світі борються з коронавірусом, а в Білорусі – щоб стати кандидатом у президенти. Хто вони, конкуренти Лукашенка?”

Також ми підготували дуже корисний текст для водіїв (точніше, для водіїв-порушників). Тут докладний опис, як дізнатися онлайн, чи є у вас є штрафи за порушення правил дорожнього руху.

Слухаємо і дивимося

1950-ті роки. 22-річний ветеран корейської війни Аттікус Фріман разом зі своєю подругою Летицією і дядьком Джорджем відправляється в подорож Америкою, щоб знайти свого батька.

Упродовж пошуків він стикається з расистами і справжніми монстрами, які ніби зійшли зі сторінок творів Говарда Лавкрафта.

Це короткий опис сюжету серіалу “Країна Лавкрафта” за однойменною книгою Метта Раффа. Прем’єру картини заплановано на серпень 2020 року, ну а поки – офіційний тизер від HBO.

Що обговорити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *