Новини четверга: Нобелівська премія з літератури, новий антирекорд із Covid-19 в Україні

Все найважливіше і найцікавіше за четвер – в одному тексті. Отже ↓

Нобелівська премія з літератури

Нобелівську премію з літератури одержала американська поетеса Луїза Глюк.

Вперше з 2016 року премію з літератури присудили за поезію. Луїза Глюк була відзначена “за безпомилковий поетичний голос, який із суворою красою робить індивідуальне існування універсальним”.

Особливістю творчості Глюк є те, що нерідко на створення нових творів її надихали нещастя. Так, пожежа, що знищила її будинок у 1980 році, спонукала поетесу до написання збірки “Тріумф Ахіллеса” (1985). У рік успіху цієї книги помер батько Глюк, і ця особиста трагедія вилилася у збірку “Арарат” (1990). А катастрофа 11 вересня 2001 року трансформувалася в епічну поему “Жовтень” (2004).

Але найбільшого успіху досяг збірник 1992 року “Дикий Ірис”. На його сторінках садові квіти розмовляють із садівником і якоюсь божественною сутністю про природу життя. За цю роботу Луїза Глюк була удостоєна Пулітцерівської премії, що остаточно закріпило її статус як однієї з головних поетес Америки.

Візит Зеленського до Великої Британії

Президент України Володимир Зеленський вже другий день перебуває у Великій Британії з офіційним візитом.

Вчора Зеленський зустрівся з представниками королівської сім’ї – принцом Вільямом і Кейт Мідллтон. Сьогодні він зустрівся з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном. Вони підписали угоди про політичну співпрацю, вільну торгівлю та стратегічне партнерство.

Зеленський розповів Джонсону про реформи в Україні. Зокрема, він розповів про “Велике будівництво”,”інвестиційну няню”, про банківський закон і розвиток сільськогосподарської галузі.

СБУ проти “Вконтакте”

Служба безпеки України вийшла на “стежку війни” проти забороненої російської соцмережі “Вконтакте”, яка  віднедавна знову стала доступною для українських користувачів.

Так, СБУ вимагає від американських компаній Google і Apple привести їх діяльність на території України у відповідність до національного законодавства і припинити поширювати додаток “ВКонтакте” на території країни через Play Market і App Store.

Крім того, СБУ попросила МЗС проінформувати іноземних партнерів про необхідність приведення діяльності компанії Google і Apple у відповідність до вимог українського законодавства.

Зараз в Україні діють санкції щодо російських інтернет-ресурсів. Заборонено до 2023 року доступ до сервісів Mail.ru, “ВКонтакте” і “Однокласникам”. В РНБО пояснили причину санкцій тим, що “ВКонтакте” є одним з інформаційно-психологічних засобів гібридної війни, використання її ресурсів і поширення росконтенту розцінюється як загроза нацбезпеці.

Київ потрапляє до “помаранчевої” зони

Київ з понеділка знову потрапляє до “помаранчевої” зони епідемічної небезпеки через зростання числа заражених коронавірусом.

Глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан повідомив українським ЗМІ, що нове карантинне зонування мають затвердити Державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 8 жовтня. Воно набуде чинності з понеділка.

У “помаранчевій” зоні діє заборона на роботу закладів розміщення, крім готелів, розважальних закладів і ресторанів вночі, спортзалів, фітнес-центрів, культурних закладів, на прийом нових змін у дитячих таборах. Також під забороною – планова госпіталізація хворих (крім вагітних жінок, екстрених випадків, онкологічної та паліативної допомоги). Проведення масових заходів допускається також з обмеженнями: не більше однієї людини на 20 кв. м і не більше 100 чоловік.

Хроніка коронавірусу

– В Україні зафіксовано 244 734 випадки зараження коронавірусною інфекцією (+5397 пртягом доби) – уперше кількість нових захворювань перевищила п’ять тисяч. Всього в країні від ускладнень, спричинених хворобою, померли 4690 осіб (+93 протягом доби), вилікувалися 108 233 пацієнти (+2263 протягом доби).

– Україна посіла 7-е місце в Європі та 13-е місце у світі за кількістю виявлених протягом доби випадків інфікування коронавірусом Covid-19.

– На карантин закрився КНУ ім. Тараса Шевченка в Києві. Університет переходить на дистанційне навчання через зростання кількості інфікованих коронавірусом з 8 по 23 жовтня 2020 року.

– Україна не може дозволити собі ще один жорсткий карантин, заявили у МОЗ. Це найбільш дієвий спосіб зупинити поширення коронавірусу, проте зараз немає такої можливості. Економіка має продовжувати працювати, а люди – ходити на роботу і отримувати зарплати.

– До Держбюджету на 2021 рік не заклали фінансування Фонду боротьби з коронавірусом. За словами спікера Ради Дмитра Разумкова, є стаття на вакцинацію – 2,6 млрд грн, ще 1 млрд грн – на підтримку шкіл у рамках боротьби з коронавірусом, а решта закладено до бюджету МОЗ – 158,7 млрд грн.

Чтиво на вечір

Голосування на місцевих виборах-2020 відбудеться вже 25 жовтня. Жителі Львова, як і інших українських міст, у цей день обиратимуть нового мера. Розповідаємо, хто претендує на цю посаду.

Також пропонуємо ознайомитися зі списком кандидатів на посаду мера Дніпра.

Дивитися і слухати

Зірка української поп-музики Ассія Ахат за час карантину записала новий альбом A Date At The Movies, до якого увійшло 10 інструментальних композицій з оркестром.

До альбому A Date At The Movies увійшли класичні саундтреки, які звучать у культових картинах Золотої ери Голлівуду. Серед них Can’t Help Falling In Love Елвіса Преслі та Raindrops Keep Fallin’ On my Head Бі Джей Томаса. Є і балади, на яких зростало ціле покоління, наприклад, My Heart Will Go On з “Титаніка” і Halleluja, з якою світ ознайомився в мультфільмі “Шрек”. Ассія Ахат звернулася і до найсвіжішого кінохіту – Shallow, який Леді Гага написала спеціально для фільму A Star Is Born.

Що обговорити

Нардеп Гео Лерос, якого виключили з партії “Слуга народу”,  розповів, що 236 “слуг” беруть гроші у конвертах. Крім цього, Лерос анонсував ще багато цікавої інформації, якою, як він сказав, “буде виводити цих чортів на чисту воду”.

Він також оприлюднив записи, в яких обговорюються напад на Лероса, а також обшуки в будинку бізнесмена Дениса Комарницького, що стосуються справи про розкрадання коштів під час будівництва Подільсько-Воскресенського мосту. За словами Лероса, друга частина розмови записана в лазні, де бізнесмен перебував під час обшуку.

Після цього депутат Богдан Яременко заявив, що це ображає його гідність і пригрозив вийти з фракції через записи розмов нібито заступника голови фракції Миколи Тищенка і Комарницького. 

Приєднаєтися до обговорення можна на сторінці “112.ua” в Facebook.

Ще трохи корисної інформації

– Будинок-“літаючу тарілку ” біля метро Либідської у Києві Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) вносить до Реєстру пам’яток архітектури. КМДА вже внесла до переліку культурної спадщини будинок-“літаючу тарілку”.

– Національний банк України встановив на п’ятницю, 9 жовтня, курс долара на рівні 28,28 грн, євро – 33,27 грн, курс російського рубля становить 0,365 грн. Таким чином, долар здешевшав на 4 коп., євро – на 6 коп., російський рубль трохи здорожчав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *