Нові плівки Деркача. Порошенко і Байден нібито обговорювали диверсії "аквалангістів" у Криму

9 липня позафракційний народний депутат Андрій Деркач оприлюднив на пресконференції в Києві нову порцію записів розмов людей із голосами, схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

За даними Деркача, розмова, фрагменти якої він надав, відбулася 19 серпня 2016 року і стосувалася інциденту із затриманням у Криму громадян, яких ФСБ РФ назвала “членами українських диверсійно-терористичних груп”.

“Моя команда поінформувала мене з усіма подробицями щодо подій, які відбулися у вихідні із сьомого на восьме [серпня 2016 року], – сказав чоловік із голосом, схожим на голос Байдена. – Ці дії залишили президента й мене дуже занепокоєними. Як ви знаєте, ми втрутилися один раз, до того, як це сталося, коли дізналися, що Генеральний штаб здійснює певні заходи. Тому ми дали зрозуміти, що не підтримуємо цього. Ви зробили крок назад, але наступного дня це сталося. Я скажу дуже відверто – він не в захваті від цього. Тож начальник вашої військової розвідки отримав чіткий сигнал від нас кілька тижнів тому щодо нашого категоричного неприйняття запланованої диверсійної операції проти військових об’єктів на території Росії“.

Далі цей самий голос підкреслює, що Крим – це незаконно окупована українська територія, однак “збільшення ціни окупації для Росії має відбуватися виключно за рахунок політично-дипломатичних зусиль, а не військових і диверсійно-підривних операцій“.

Ми знаємо, що сталося. Затримано чотирьох аквалангістів. Усі четверо зникли, а наступної ночі – перестрілка, і ви тут ні до чого, але Путін вирішив роздути скандал“, – зазначив чоловік, якого Деркач ідентифікував як Байдена.

“Це сталося, коли я був із візитом у Південно-Східній Азії. Ми вжили важливих заходів, які унеможливлюють виникнення такої ситуації в майбутньому. Єдиною причиною того, що ми не звільняємо із посади начальника Головного управління розвідки Міноборони України, є те, що мені не подобається ідея робити це просто зараз, бо будь-хто зможе тлумачити це як визнання відповідальності, – відповів голос, схожий на Порошенка. – Ми досі докладаємо зусиль для організації телефонної розмови із [президентом Росії Володимиром] Путіним, але він відмовляється. Думаю, він хоче провести засідання так званої Ради безпеки сьогодні у Криму. Це знущання”.

Ця сама людина переконує співрозмовника, що Путін не робить нових спроб звинуватити Україну, “з новими іменами, новими вбитими, новими пораненими, оскільки в них немає нікого, щоб продовжити реалізацію божевільної ідеї зі звинуваченнями за це”.

Диверсійна атака на аеропорт, не знаю, порти, об’єкти інфраструктури тощо. Це просто неправда… Знову-таки, ми не відкриваємо вогонь, не застосовуємо військову силу“, – додав голос, схожий на Порошенка.

ВІДЕО

10 серпня 2016 року ФСБ заявила про запобігання терактам на півострові, нібито підготовлених українською розвідкою. У відомстві також заявили про загибель двох російських військовослужбовців.

У ФСБ розповіли, що затримали у Криму “співробітника Головного управління розвідки Міноборони України” Євгена Панова за обвинуваченням в організації терактів. Згодом стали відомі імена ще двох затриманих – Андрія Захтея і Редвана Сулейманова.

СБУ, Міноборони і Генштаб України відкинули обвинувачення російської сторони у причетності до підготовки терактів. У ГУР Міноборони підкреслили, що співробітників української розвідки у Криму ФСБ РФ не затримувала. Президент Порошенко назвав звинувачення ФСБ РФ “цинічними й безглуздими фантазіями”.

Путін заявив, що “Київ розпочав терор”, закликав країни, які підтримують владу України, “чинити на них тиск” і відмовився від участі в перемовинах “Нормандської четвірки”.

Офіційне повідомлення про телефонну розмову Байдена і Порошенка оприлюднили 12 серпня 2016 року. “Байден відзначив зусилля Порошенка щодо пошуку шляхів урегулювання ситуації. Він також підкреслив, що американська сторона уважно відстежує всі події навколо кримської провокації, відповідальність за яку повною мірою лежить на Росії”, – ішлося в повідомленні пресслужби президента України. Байден також Порошенко закликав уникати “ескалації напруженості” у зв’язку із ситуацією у Криму.

Це не перші записи з нібито розмовами Порошенка, які публікує Деркач. 19 травня 2020 року він оприлюднив записи розмов експрезидента з Байденом, із яких нібито випливало, що п’ятий президент України підняв тарифи на 100% заради отримання $1 млрд держгарантій від США. Деркач також заявив, що 2016 року держсекретар США Джон Керрі “разом із Байденом наполягали на звільненні генпрокурора Віктора Шокіна, який розслідував справу Burisma і в підсумку вийшов на [батька та сина] Байденів”.

22 червня Деркач оприлюднив нову партію записів, де фігуранти обговорюють питання націоналізації “ПриватБанку”, а також призначення генеральним прокурором України Юрія Луценка, а прем’єр-міністром – Володимира Гройсмана.

9 липня Деркач заявив, що “журналісти-розслідувачі” передали йому запис перемовин Порошенка з Путіним, датованих 30 квітня 2015 року. Голоси, схожі на голоси цих політиків, обговорюють ситуацію в Україні і обмінюються жартами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *