Нова приватна експертка Національного антикорупційного бюро Ірина Педь, яка вже після закриття справи “Роттердам плюс” виконала експертизу щодо неї, пов’язана з юридичною компанією Arzinger, що обслуговувала інтереси сім’ї експрезидента України Віктора Януковича та бізнесмена Сергія Курченка. Про це повідомив журналіст Андрій Дзиндзя на своїй сторінці у Facebook.
“Незалежний експерт”, яку НАБУ задіяло у справі “Роттердам плюс”, Ірина Педь за останній час виграла 14 НАБУшних тендерів, у яких була єдиним учасником. Те, що вона працювала на [бізнесмена Ігоря] Коломойського, – уже відомий факт. І ще одна деталь: e-mail, який вказала у документах “експертка”, є корпоративною поштою компанії Аrzinger. Ця компанія працювала на Януковичів, Курченка та державну компанію Росії “Роснефть”! Рівень незалежності прям зашкалює”, – написав Дзиндзя.
Журналіст зазначив, що компанія Педь “Експертна група Ес енд Ді” займатися експертизами почала нещодавно.
“З цікавого: КВЕДи (класифікатор видів економічної діяльності. – “ГОРДОН”) компанії цієї “експертки” було змінено не так давно, до цього вона займалася видавництвом книг”, – повідомив він.
https://www.facebook.com/dzindzia/posts/3346082078762650
За місяць після закриття справи “Роттердам плюс” і підтвердження цього рішення Вищим антикорупційним судом НАБУ повідомило про отримання експертизи, яка нібито підтверджує 40 млрд грн збитків від дії формули. Адвокати сторони захисту повідомили про фальсифікацію матеріалів заднім числом і звернулися в Держбюро розслідувань.
28 серпня САП повідомила про закриття справи “Роттердам плюс” у частині, яка стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.
9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому оголосили підозри, немає складу злочину і довести їхню провину в суді неможливо.
Під час засідання ВАКС 23 вересня прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.