Німеччина обговорить у Раді Європи санкції проти винних у насильстві в Білорусі

Уряд Німеччини і канцлерка Ангела Меркель рішуче засуджують застосування сили проти мирних протестувальників у Білорусі і вважають, що Євросоюз (ЄС) має обговорити санкції проти відповідальних за порушення прав людини. Про це заявив на брифінгу 14 серпня офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт. Трансляцію брифінгу вів німецький канал Phoenix у YouTube.

ВІДЕО

“Я хотів би від імені канцлерки рішуче засудити жорстоке насильство проти мирних демонстрантів. Канцлерка особливо засуджує те, що тисячі було затримано просто через участь у мирних протестах. Вона вражена повідомленнями про те, що з ними жорстоко поводилися. На думку Берліна, це неприйнятно”, – сказав Зайберт.

За словами Зайберта, зараз фундаментальне право на зібрання і висловлення думки в Білорусі топчуть ногами.

“Німеччина обговорить сьогодні в Раді ЄС події в Білорусі. Водночас потрібно буде обговорити санкції проти тих, хто є відповідальним за порушення прав людини”, – зазначив Зайберт.

Він уточнив, що Білорусь має негайно і без попередніх умов звільнити людей та забезпечити їхнє право на зібрання, вираження думки й одержання інформації.

“Багато людей вийшло на вулиці білоруських міст і зупинило роботу на підприємствах, щоб мирно заявити про свою політичну думку. Це відбиває невдоволення і розпач громадян країни у зв’язку із ситуацією та подіями навколо президентських виборів”, – заявив представник уряду Німеччини.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п’ятеро кандидатів. За попередніми даними Центрвиборчкому країни, найбільше голосів набрав Олександр Лукашенко (80,2%), друге місце посіла опозиціонерка Світлана Тихановська – 9,9%. Решта кандидатів одержала менше ніж 2%. ЦВК Білорусі планує оголосити остаточні результати виборів 14 серпня.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Вони збираються ввечері на мітинги, а вночі розходяться. Для розгону протестувальників силовики застосовують спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Наразі відомо про затримання приблизно 7 тис. демонстрантів, щонайменше двоє людей загинуло, сотні дістали травми і поранення.

Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. Із такими заявами, зокрема, виступили США, ЄС, Україна, Польща, Литва й інші. У США та ЄС заявили, що вибори в Білорусі не були вільними і демократичними. За даними ЗМІ, наприкінці серпня Євросоюз розгляне питання введення санкцій проти Білорусі.

Держсекретар США Майк Помпео заявив 12 серпня, що США можуть ввести санкції проти Білорусі або обмежити постачання американської нафти.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 14 серпня закликала ввести додаткові санкції проти влади Білорусі щодо тих, хто порушив демократичні цінності та права людини.

Президент Литви Гітанас Науседа сказав, що Лукашенко більше не є законним президентом Білорусі, оскільки демократичних виборів у країні не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *