Неприємні "пригоди" українців у Греції: Чому групу туристів не пустили далі аеропорту Афін і замкнули в "тюрмі"

Очікується, що ця історія закінчиться завтра ввечері. І закінчиться позитивно (наскільки це взагалі можливо) для українців. Але є ризик, що подібні історії можуть повторитися й у майбутньому. Загалом зараз все розповімо

Почнімо, як годиться, з початку. У суботу ввечері в аеропорту Афін затримали 17 громадян України, серед яких і двох дітей 8 і 9 років.

“Європейська правда” пише, що українці прилетіли до Греції двома рейсами – Ryanair і Wizz Air. Далі аеропорту їх не пустили, усім було відмовлено у в’їзді до країни.

Ба більше, їх затримали, у них відібрали документи і помістили в ізолятор для нелегалів, попередивши про майбутню депортацію.

Чому?

Тому що в’їзд до країн Європейського Союзу через епідемію коронавірусу залишається закритим для українців (крім деяких категорій).

Наприкінці місяця ЄС погодив список із 15 країн, резидентам яких зняли обмеження на поїздки. України в списку не було.

Що було далі?

Далі був ізолятор, який самі туристи назвали не інакше як в’язницею (через погані умови тримання). У ньому українці вже провели дві ночі.

Вони підключили консула, яка повідомила, що українці не мали права на в’їзд і повинні повертатися в Україну тими ж рейсами, які будуть лише у вівторок (власне, тому їм і довелося так надовго залишитися в ізоляторі).

Приїзд дипломатів не допоміг. При цьому, як уточнює “ЄП”, їм довелося боротися за те, щоб українцям взагалі не поставили в паспорт багаторічну заборону на в’їзд до ЄС, оскільки їх спочатку прирівняли до порушників кордону.

Зрештою греки як виняток переглянули рішення лише щодо однієї людини – студентки Ганни Левковської. Для цього довелося активно підключатися посольству й адвокату. Решта готуються до відльоту додому.

То як це все сталося? Вони не знали про заборону?

Судячи з усього, українці просто недостатньо ретельно перевірили ситуацію з в’їздом до країни напередодні польоту.

Тут ми повертаємося до початку тексту й уточнення, що для українців поки заборонено в’їзд до країн ЄС. Але є винятки (учні, студенти, фахівці, робота яких не може виконуватися дистанційно, моряки…). Ось деякі подумали, що під такі винятки потрапляють.

А як вони взагалі полетіли до Греції, якщо діє заборона?

У ДПСУ кажуть, що просто не могли заборонити виїзд українців за кордон.

Прикордонники діють у відповідності з чинним законодавством. Якщо документи в людини в порядку, то прикордонники її пропускають“, – цитує “BBC Україна” прес-службу ДПСУ.

Заступник голови МЗС Євген Єнін заявив, що все через помилки в роботі авіакомпаній.

Вказаний інцидент стався через певні помилки в роботі двох авіаліній. Відповідно, забезпечення харчуванням і транспортування до України буде здійснено за рахунок зазначених авіаліній”, – цитує Єніна “Інтерфакс-Україна”.

Він уточнив, що з України сьогодні здійснюється велика кількість рейсів до ряду країн, але авіаперевізники повинні пересвідчитися в наявності документів, які дозволяють пасажирам в’їзд до зазначених країн.

Втім, є ще одне важливе уточнення:

Неабияк всіх заплутала сама Греція. Місяць тому українців до країни пускали. Потім уточнили, що пускатимуть тільки за умови здачі тесту та обов’язкового карантину. Ну а потім просто закрили допуск туристів.

Що далі?

Для однієї з українок (яку пустили до Греції) – політ до Франції, де вона вчиться. Для решти – повернення в Україну. Очікується, що це відбудеться у вівторок, 7 липня.

Мораль

Її в коментарі “РБК-Україна” фактично озвучив директор департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев:

Наразі можу порадити всім нашим громадянам, які мають намір подорожувати в цей непростий, з погляду епідеміологічної ситуації, період планувати свої поїздки виключно після отримання з офіційних джерел актуальної інформації про можливості/порядок в’їзду до тієї чи іншої іноземної країни“.

Гаразд. До Греції не можна. А куди можна?

Станом на 1 липня список країн є таким:

Албанія Єгипет Туреччина Хорватія Чорногорія

Але

Для того щоб потрапити до Чорногорії, потрібен буде негативний тест на Covid-19, до Хорватії – бронювання готелю чи іншого житла.

ЄС переглядає своє рішення щодо списку країн, з яких можна в’їжджати, кожні два тижні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *