Починаючи з березня поточного року коронавірус “змусив” багато авіакомпаній запаркувати свої повітряні судна на тривалий час в аеропортах
Коронавірус багато що поділив на “до” і “після”. Торкнулося це також сфери авіаперельотів, де до появи Covid-19 можна було у два кліки придбати квитки на найближчий рейс, а після – доводиться лише схрещувати пальці, сподіваючись на швидке відновлення перельотів.
Нині світ ще невпевнено, але все ж починає виходити з жорсткого карантину. Деякі країни навіть заявили про готовність відкрити найближчим часом свої повітряні кордони для туристів. Коли це буде і що планують в Україні – розповідаємо.
Плани України
Згідно з планом виходу з карантину, українці зможуть скористатися послугами авіакомпаній з 15 червня.
Проте, як зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, після повернення додому доведеться перебувати в режимі самоізоляції протягом 14 днів.
“Якщо у вас є бажання виїхати у Білорусь або у країну ЄС автомобільним транспортом, то ви можете це робити. На сьогодні не існує жодних обмежень. Якщо ми говоримо про авіасполучення, то, згідно з тим планом виходу з карантину, пом’якшення, який був затверджений урядом, воно відновлюється починаючи з 15 червня”, – заявив Степанов.
За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, регулярні міжнародні рейси відновлять з тими країнами, які дадуть на це згоду і будуть готові приймати українців.
Аналогічну думку висловив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, заявивши в інтерв’ю “Українському радіо”, що питання відкриття міжнародного авіасполучення з країнами Європи вирішуватиметься тоді, коли вони відкриють свої кордони.
При цьому внутрішнє авіасполучення, за словами Ляшка, відновлять разом із громадським транспортом. Це відбуватиметься за правилами адаптивного карантину – якщо в обох областях/містах ситуацію з поширенням коронавірусу буде взято під контроль.
“Не можна буде відновити, наприклад, сполучення між Хмельницьким та Чернівцями, якщо Чернівці не відповідатимуть критеріям, зазначеним у постанові Кабміну про успішну епідситуацію”, – зазначив головний санлікар.
Згідно з останньою інформацією, внутрішнє авіасполучення може відновитися раніше, ніж планується.
Ось що про це 1 червня в ефірі “Сніданок з 1+1” сказав Владислав Криклій: “15 червня відкриється міжнародне і внутрішнє авіасполучення. Можливо, внутрішнє трохи раніше. Зараз працюємо над цим… Напрямки (міжнародні, – ред.) найбільш популярні, ті які все чекають: це Туреччина, Греція, Кіпр, Монтенегро, Хорватія”, – заявив Криклій, пообіцявши цього тижня озвучити більш точну інформацію.
Літній відпочинок: на балконі або за кордоном?
Країни, економіка яких сильно залежить від іноземних туристів, шукають способів порятунку літнього сезону. І ось що відомо на цю мить↓
Почнемо з Іспанії. Спочатку місцева преса повідомляла, що цього літа курорти країни буде закрито для туристів.
Тим не менше напередодні міністр транспорту Хосе Луїс Абалос заявив, що Іспанія прагне відкрити кордони для туристів приблизно в кінці червня після того, як у країні буде знято карантинні обмеження у зв’язку з коронавірусом.
“Тільки-но ми, іспанці, зможемо поїхати в інші провінції, іноземці зможуть приїхати до Іспанії. Сподіваюся, з кінця червня ми почнемо туристичну діяльність…”, – заявив Хосе Луїс Абалос.
Станом на зараз, Іспанія вже зняла заборону на прямі авіарейси з Італії.
Італія з 3 червня відкриває свої кордони для туристів із країн Європейського Союзу, Шенгенської зони, включаючи Швейцарію і Монако. Для них не буде обов’язковою двотижнева самоізоляція після в’їзду до країни.
Зовнішні європейські кордони залишаться закритими принаймні до 15 червня. Скасовувати чи продовжувати локдаун Європейська комісія вирішить у середині цього місяця.
Поки відомо напевно, що Італія розробляє програму стимулювання внутрішнього туризму, яка серед іншого буде включати часткову компенсацію витрат на відпустку. За словами міністра охорони здоров’я країни Роберто Сперанца, внутрішній туризм дозволять з 3 червня.
Авіасполучення між Україною і Австрією може бути відновлено після 23 червня. Як розповів посол України в Австрії Олександр Щерба, це відбудеться за умови, що обидві країни до того часу “відкриються” одна для одної в плані відкриття повітряного простору.
Водночас авіакомпанія Austrian Airlines раніше заявляла, що може відновити рейси з Відня до аеропорту “Бориспіль” вже з 22 червня.
Міністерство охорони здоров’я Чорногорії 31 травня оновила список країн, громадянам яких дозволений в’їзд і перебування в країні з 1 червня, проте України в ньому немає. Також там немає США і Росії.
У чорногорському уряді зазначають, що в’їзд дозволено з тих країн, де фіксують значне уповільнення поширення коронавірусу, зниження кількості нових випадків, а також де кількість активних хворих не більше 25 на 100 тис. населення.
Наразі відомо, що до списку увійшли країни Євросоюзу, Африки і Латинської Америки, а також Китай.
Греція, яка спочатку планувала початок туристичного сезону на липень, відкриє свої кордони для іноземних гостей з 29 країн вже з 15 червня. І до цого списку Україна теж не потрапила.
Зокрема, в’їзд буде дозволений для жителів Албанії, Австралії, Австрії, Болгарії, Чехії, Китаю, Хорватії, Кіпру, Данії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, Японії, Латвії, Лівану, Литви, Мальти, Чорногорії, Нової Зеландії, Північної Македонії, Норвегії, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії, Південної Кореї, Швейцарії та Фінляндії.
Greek Reporter, посилаючись на слова міністра туризму Греції Харіса Теохаріса, пише, що у другій хвилі (з 1 липня) цей список планується розширити ще низкою країн, а за два тижні, тобто з 15 липня, буде додано чергову групу держав.
Аеропорти Кіпру планують відновити роботу з 9 червня, повідомляє Xinhua. З цього дня відкриються морські порти, яким дозволять приймати круїзні лайнери.
Для туристів запрацюють заклади громадського харчування: клієнтам дозволять сидіти як усередині приміщень, так і на відкритому повітрі.
А ось полетіти на відпочинок до Туреччини українці зможуть вже з 1 липня поточного року.
Глава міністерства закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу в телефонній розмові зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою зазначив, що Туреччина створить всі необхідні умови для безпечного відпочинку українських громадян влітку.
Додамо, що з 1 червня в Туреччині відновили внутрішнє авіасполучення: громадяни зможуть подорожувати зі Стамбула до Анкари, Ізміра, Анталії та Трабзону.
Грузія заявила, що готова відкрити свої кордони для регулярних міжнародних рейсів вже з 1 липня, і відзначила необхідність відновлення авіасполучення з Україною, тільки-но це буде можливо.
Українські авіакомпанії вже звернулися до грузинської сторони із заявою про готовність відновити польоти. Обидві сторони нині активно працюють над цим питанням.