НБУ зберіг облікову ставку на історичному мінімумі, але погіршив прогноз щодо економіки. ВІДЕО

Нацбанк України вирішив зберегти облікову ставку на рівні 6,0 відсотків річних з 24 липня 2020 року. Таким чином, ставка залишилася на мінімальному в історії України рівні, повідомив глава НБУ Кирило Шевченко.

«З одного боку, це стримає зростання цін в умовах відновлення економіки в 2021-2022 роках, а з іншого — залишить достатній простір для подальшого зниження вартості кредитних ресурсів до однознакового рівня», — пояснив він.

При цьому НБУ різко погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту в Україні в 2020 році. Згідно з прогнозом НБУ, ВВП скоротиться до 2020 року на 6,0 відсотків.

При цьому очікується, що в 2021 році відновлювальне зростання складе 4,0 відсотка. У порівнянні з квітневим прогнозом, очікування НБУ на 2020 рік погіршились на 1 п.п. на 2021 рік — на 0,3 в.п.

Нагадаємо, заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб раніше заявляв, що падіння світових цін на енергоносії, в тому числі нафту, дозволить Україні заощадити 5-6 млрд. доларів.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *