Навальний відповів Путіну: Померти в омській лікарні – ось кінцева мета мого хитрого плану

Версія, озвучена президентом РФ Володимиром Путіним у розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном, про те, що російський опозиціонер Олексій Навальний міг сам проковтнути отруту, “заслуговує на найпильніше вивчення”. Про це Навальний написав 22 вересня у Facebook.

“Зварив на кухні “Новачок”. Тихо сьорбнув із фляжки в літаку. Впав у кому. До цього домовився із дружиною, друзями і колегами, що якщо мінохоронздоров’я наполягатиме, щоб мене відвезли лікувати до Німеччини, вони в жодному разі не дозволяли це зробити. Померти в омській лікарні й опинитися в омському морзі, де встановили б причину смерті “пожив достатньо”, – ось кінцева мета мого хитрого плану”, – написав опозиціонер.

Навальний зазначив, що Путін його переграв.

“У підсумку я, як дурень, пролежав у комі 18 днів, але свого не добився. Провокація не вдалася”, – зазначив політик.

https://www.facebook.com/navalny/photos/a.368739553145134/3668220796530310/?type=3

20 серпня літак, на якому Навальний летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську через погіршення стану політика. Навальний перебував у токсикореанімації лікарні швидкої медичної допомоги №1 в Омську без свідомості. Уранці 22 серпня його на літаку доправили до берлінської клініки “Шаріте”.

2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального виявили сліди речовини, схожої за складом на “Новачок”. Біологічний матеріал, який взяли у політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини. Факт отруєння Навального отрутою із групи “Новачок” підтвердили також лабораторії у Франції та Швеції.

У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви Берліна про отруєння Навального не підкріплено фактами. Голова служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін стверджує, що на момент вильоту до Німеччини слідів отрути в організмі політика не було.

Лікарі “Шаріте” повідомили 7 вересня про виведення Навального з медичної коми і від’єднання від апарата штучної вентиляції легенів. 14 вересня німецькі лікарі поінформували, що політик почувається краще й уже зводиться на ноги. 15 вересня опозиціонер виклав перший після отруєння пост в Instagram.

Соратники опозиціонера заявили, що в його готельному номері в Томську виявили пляшку з-під мінеральної води зі слідами отрути. Це свідчить про те, що Навального отруїли до виїзду в аеропорт, підкреслювали вони. Засновник фонду Cinema for Peace Яка Бізіл повідомив, що її вивезли до Німеччини на рятувальному борту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *