Вони досліджують чи придатні для навчання я пошкоджені російськими обстрілами корпуси.
До Івано-Франківська прибули з візитом науковці з Німеччини. Вони досліджують корпуси Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу. Професор Мюнхенського технічного університету Крістіан Гроссе та доцентка цього вишу Ольга Попович за методикою неруйнівного контролю обстежують будівлі та навчають новітніх технологій студентів університету, повідомила кореспондентка Суспільного.
Ольга Попович закінчила Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Третій рік вона працює у Мюнхенському технічному університеті. 5 серпня доцентка разом із професором з Німеччини Крістіаном Гроссе оглядали корпус франківського вишу, що був пошкоджений обстрілами росіян 22 червня 2024 року. При обстеженні об’єкта науковці застосовують методику неруйнівного контролю.
>Корпус Івано-Франківського університету нафти і газу, пошкоджений обстрілами росіян. Суспільне Івано-Франківськ
“Що ж таке неруйнівний контроль? Насправді ми з ним стикаємося всі. Зокрема, відвідуючи лікаря, роблячи УЗД порожнини тіла чи виконуючи рентгенівське дослідження. Це і є неруйнівний контроль. Але мало хто знає, що це відбувається. Відповідно, ми проводимо неруйнівний контроль не для тіла, а для конструкцій”, — каже доцентка Мюнхенського технічного університету Ольга Попович.
Аби з’ясувати, наскільки пошкоджений басейн вишу і чи немає в ньому внутрішніх уражень, що можуть призвести до подальших руйнувань, науковці використовують сучасне обладнання, яке привезли з Німеччини.
Діляться досвідом
Аби українці самостійно могли проводити відповідні обстеження, що пришвидшують процес відбудови зруйнованих приміщень, Крістіан Гроссе ділиться досвідом зі студентами університету нафти і газу.
>Крістіан Гроссе ділиться досвідом із студентами університету нафти і газу. Суспільне Івано-Франківськ
“Основне питання, чи є дефекти, чи є тріщини, чи є якісь порожнисті деталі у таких конструкціях? Відповідно, треба знати конкретне розташування, які розміри цієї тріщини й чи можна цю структуру підсилити, додати додаткове армування, ніж зруйнувати й перебудовувати її повністю”, — пояснює Крістіан Гроссе.
Професор каже: давно мав намір відвідати Україну і долучитися до відновлення будівель, що пошкодила армія РФ. З його слів, масштаби ушкоджень — величезні. Відтак, говорить Крістіан Гроссе, науковці повинні докласти максимум знань та зусиль, щоб зекономити час і гроші для безпечного відновлення всіх конструкцій.
“Це — візит, щоб налагодити відносини з університетом нафти й газу. І зараз будемо працювати над тим, аби посилити цю кооперацію. Це — не тільки навчання, контроль якості, а також прагнення долучитися до відновлення конструкцій і не тільки на території Івано-Франківської області”, — додає Крістіан Гроссе.
До теми: У франківському університеті нафти і газу, що постраждав від обстрілу РФ, планують розпочати навчальний рік 1 вересня