Вплив лихоманки денге на організм людини може забезпечити певний рівень імунітету проти COVID-19. Такого висновку дійшов професор американського Університету Дьюка Мігель Ніколеліс, пише Reuters.
Епідеміолог розповів агентству, що дійшов відкриття випадково. Його група аналізувала роль автотрас у поширенні коронавірусу у Бразилії. Зіставивши на карті місця з меншою концентрацією випадків COVID-19 і регіони, де нещодавно були спалахи лихоманки денге, Ніколеліс побачив збіги.
Науковець переконаний, що існує імунологічна взаємодія між двома збудниками; люди з антитілами до лихоманки денге у крові можуть здавати хибнопозитивні тести на антитіла COVID-19, навіть якщо ніколи не були інфіковані коронавірусом.
Якщо гіпотеза виявиться правильною, імунізація ефективною та безпечною вакциною проти лихоманки денге може забезпечити захист і від коронавірусу, заявив агентству Ніколеліс.
Його дослідження наразі готують до публікації.
Лихоманка денге – гостре вірусне захворювання, поширене переважно у країнах Південної і Південно-Східної Азії, Африки, Океанії та Карибського басейну. Його переносниками є комарі.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в китайському місті Ухань. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.