Національному банку України (НБУ) слід активніше поповнювати державні валютні резерви. Таку думку міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко висловив “РБК-Україна” в інтерв’ю, записаному 16 липня і опублікованому 22 липня.
“Вважаю, що курс використовувався для маніпуляцій. Ми розуміємо, що минулого року посилення курсу до 23,5 грн/$, по суті, заклало падіння нашої промисловості і ВВП. У той час, коли ринки сприятливі, треба поповнювати резерви НБУ. Національний банк поповнював, але, з моєї точки зору, недостатньо”, – сказав він.
За словами міністра, для стимуляції економічного зростання слід проводити експансіоністську монетарну політику, “і це не мається на увазі друк грошей”.
“Це є звичайний монетарний інструмент. Адже коли курс коливається з 28,5 грн/$ і йде у 23 грн/$, то ми розуміємо, які катастрофічні наслідки це має для нашої експортно-орієнтованої промисловості. Економіка України – на 50% експортно-орієнтована”, – пояснив Петрашко.
Він вважає, що Нацбанк міг викупити в резерви $5–6 млрд, “зберігаючи стабільність курсу і стимулюючи виробництво”.
У НБУ інформували, що міжнародні резерви України в червні росли на понад $3 млрд (на 12,4%) та до 1 липня сягнули $28,52 млрд.
За підсумками 2019 року міжнародні резерви України зросли на 22% і становили $25,3 млрд. Станом на початок квітня обсяг золотовалютних запасів скоротився до $24,923 млрд.
Офіційний курс гривні встановлено на 22 липня 2020 року на рівні 27,66 грн/$.