Нардеп Юрчишин подав у Офіс генпрокурора заяву проти суддів КСУ

Нардеп від фракції партії “Голос” Ярослав Юрчишин повідомив, що подав до Офісу генерального прокурора заяву про злочини, вчинені суддями Конституційного Суду. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“У діях суддів Конституційного Суду України вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України, а саме дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади. Вони полягають у перевищенні КСУ своїх конституційних повноважень шляхом перебирання на себе функцій парламенту та органів виконавчої влади”, – зазначив Юрчишин.

Він підкреслив, що судді не мали права позбавляти Нацагентство з питань запобігання корупції доступу до реєстрів, права врегулювати конфлікт інтересів, вести облік декларацій тощо. Цим рішенням судді поставили під загрозу призначення посадовців і встановлення результатів місцевих виборів, оскільки неможливо буде провести спецперевірку НАЗК, без якої призначення не відбувається.

“Більше того, КСУ не мав права встановлювати, що є злочином (а він пише про відсутність суспільної небезпеки в недостовірному декларуванні), оскільки це виключні повноваження парламенту”, – зазначив нардеп.

Також суд ухвалив рішення за статтями, яких не було в поданні, чим порушив Конституцію.

За такі порушення суддям загрожує позбавлення волі від п’яти до 10 років із конфіскацією майна, додав Юрчишин.

https://www.facebook.com/yaroslav.yurchyshyn/posts/3689510991099396

27 жовтня 2020 року КСУ скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.

Національне агентство з питань запобігання корупції у зв’язку з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства назвав рішення КСУ “нищівною поразкою антикорупційної реформи”. НАЗК заявило, що реєстр електронних декларацій не буде працювати доти, доки Верховна Рада не ухвалить нового закону, який надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.

У НАЗК вважають, що судді КСУ ухвалили рішення про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування у власних інтересах, оскільки в деклараціях двох із них агентство раніше виявило ознаки подання неправдивої інформації.

Окрім того, унаслідок блокування доступу НАЗК до державних реєстрів Нацагентство не може провести спеціальну перевірку декларацій кандидатів на керівні посади в держорганах, отже, не можуть призначити на їхні посади переможців місцевих виборів, заявили в НАЗК.

Під час екстреного засідання Ради національної безпеки і оборони 29 жовтня президент України Володимир Зеленський анонсував внесення до Верховної Ради невідкладного законопроєкту про відновлення доброчесності судочинства у КСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *