Позафракційний нардеп Олександр Юрченко, якого підозрюють у хабарництві, заявив, що не складе депутатського мандата. Про це 29 вересня він повідомив кореспонденту “Радіо Свобода” біля будівлі Верховної Ради.
“Ні в якому разі, мене обрали люди, дали мені обов’язки, я маю ці обов’язки виконувати. І тим більше, ви бачите, що моя діяльність, мабуть, комусь заважає, і ми будемо далі боротися”, – стверджує Юрченко.
За словами нардепа, заставу за нього внесли “люди, які є небайдужими до ситуації з екологією на Київщині, переймаються проблемами полігонів”.
“Моя позиція: жодних злочинів я не вчиняв, жодних грошей я не брав, нікого не спонукав і ні в кого ніяких грошей не вимагав. Наразі інші обставини я не можу розголошувати, оскільки триває досудове розслідування”, – сказав Юрченко.
21 вересня ВАКС заарештував Юрченка до 9 листопада з можливістю вийти під заставу 3 млн грн. 23 вересня суд заарештував майно політика.
За даними НАБУ, нардеп “у завуальованій формі” попросив передати йому через посередника $13 тис. За внесення пропозицій до законопроєкту, що стосувався сфери побутових відходів, а потім – ще $200 тис. для підкупу народних депутатів – членів профільного комітету Ради.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Юрченкові 17 вересня. Того ж дня Юрченку вручили підозру, виключили його із фракції “Слуга народу”, а також допитали в НАБУ й САП.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує “більше показових посадок” у корупційних справах і що Юрченко “обов’язково сяде в тюрму”.
У суді Юрченко заперечував звинувачення в хабарництві й називав себе борцем за справедливість.
25 вересня за Юрченко внесли заставу і він вийшов з СІЗО. На нього наділи електронний браслет.