Найпопулярніший білоруський Telegram-канал NEXTA визнали екстремістським у Білорусі

Суд Центрального району Мінська визнав Telegram-канал NEXTA Live і його логотип екстремістськими матеріалами. Про це агентству БЕЛТА повідомили у пресуслужбі Верховного суду.

Таке рішення ухвалили у зв’язку зі змістом інформації “з ознаками екстремістської діяльності”. Ідеться про організацію та публічні заклики до здійснення “масових заворушень”.

Міністерству інформації Білорусі доручено занести канал і логотип у республіканський список екстремістських матеріалів і вжити заходів щодо обмеження доступу до інформаційних ресурсів, які містять аналогічні найменування.

Прессекретарка міністерства внутрішніх справ Білорусі Ольга Чемоданова повідомила в Telegram, що тепер опублікування або розміщення (зокрема й репост) інформації з логотипом “NEXTA” або “NEXTA-Live” спричинить адміністративну відповідальність за поширення, виготовлення, зберігання, перевезення інформаційної продукції, яка містить заклики до екстремістської діяльності або пропагує таку діяльність (ч. 2 ст. 17.11 Кодексу про адміністративні правопорушення Республіки Білорусь).

Автори каналу вже відреагували в Telegram на визнання екстремістськими і перейменували канал в НЕХТА Live. У НЕХТА також було перейменовано ще один їхній канал під назвою NEXTA.

“Що характерно, екстремістами нас визнали на вимогу “найвідсаженніших” із карателів – карпенковських ГУБОПіКівців (ГУБОПіК – Головне управління з боротьби з організованою злочинністю та корупцією Білорусі.  – “ГОРДОН”). Тих самих, які без відзнак бігають Мінськом, б’ючи та стріляючи в мирних людей, громлять машини й вітрини, які трапляються їм на шляху”, – ідеться в повідомленні.

NEXTA – найвідоміший білоруський опозиційний ресурс, який набув масової популярності на тлі протестів проти підсумків президентських виборів 2020 року, його заснував журналіст Степан Путіло. Офіс каналу розташований у Польщі. У NEXTA є два основні канали в Telegram: на NEXTA Live підписано 1,9 млн осіб, на NEXTA – 902 тис. осіб. Також є сатиричний канал LUXTA, на який підписано майже 200 тис. осіб.

Масові протести через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента в Білорусі тривають із 9 серпня. За офіційними даними, на виборах переміг президент Білорусі Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували впевнену перемогу кандидатки від опозиції Світлани Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, затримали понад 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *