Над Землею пролітає рідкісна комета Neowise, яку можна побачити раз на 6800 років: Коли і де дивитися

Краще всього буде дивитися на комету в ніч з 22 по 23 липня, тоді Neowise підлетить ближче до Землі

Над Землею пролітає рідкісна і дуже давня комета Neowise (офіційна назва C/2020 F3). Космічне тіло пролітає близько від Сонця, а потім зближується із Землею. Її можна побачити раз на 6800 тисяч років. Що це за комета і коли її можуть побачити українці?

Комета з двома хвостами

Комету відкрили космонавти NASA ще 27 березня за допомогою інфрачервоного телескопа WISE. Її було видно здалеку як нечітку крапку світла, яка рухається небом.

Розмір комети – близько 5 км, ядро покрите темними частками, які лишилися там ще з часу її формування, на зорі Сонячної системи 4,6 млрд років томуКомета обертається навколо Сонця по витягнутій орбіті, а найвіддаленіша точка цієї орбіти перебуває від нас на відстані 715 астрономічних одиниць.

На підльоті до Сонця її зовнішні оболонки нагріваються, так утворюється хвіст із газу і пилу. Насправді у цієї комети — два хвости. Нижній складається з пилу, верхній — це потік газу, іонізованого сонячним випромінюванням.

Чому її назвали Neowise? Кометі дали ім’я на честь телескопа, що помітив її, — Near-Earth Object Wide-field Infrared Survey Explorer.

Коли можна буде побачити комету?

Найкраще буде дивитися на комету в ніч з 22 на 23 липня. Тоді Neowise підлетить ближче до Землі. Її буде добре видно за півтори години після заходу.

З 14-15 липня 2020 року жителям північної півкулі краще спостерігати її ввечері, після заходу сонця. Дивитися потрібно на північний захід. Що ближче до кінця місяця, то її буде видно вище над горизонтом.

Зараз комета помітна навіть неозброєним оком, але для кращого спостереження варто використовувати бінокль або телескоп.

Знімки вже публікують по всьому світу, зафіксували комету і над нічним Запоріжжям.

Pavlo Pakhomenko/Instagram Pavlo Pakhomenko/Instagram Pavlo Pakhomenko/Instagram Pavlo Pakhomenko/Instagram

Підказки

У комети Neowise з’явився свій Twitter-акаунт. Там кожні кілька годин публікують оновлення про те, на якій відстані від Землі вона перебуває зараз, де пролітає і в бік якого сузір’я варто дивитися.

Мене видно неозброєним оком! Я на відстані 116,642, 386 км від Землі, і моя поточна магнітуда становить 1,6. Ви можете помітити мене в сузір’ї Рисі”, – йдеться в одному з постів на сторінці комети.


JULY 8 2020 NEOWISE RISE from Don Davis on Vimeo.

Тому відкриваємо карту зоряного неба, знаходимо сузір’я Рисі і роздивляємося Neowise.

Дані про комету також можна перевіряти за допомогою астрономічного онлайн-сервісу Heavens Above. Там буде кілька зображень карт сузір’їв. Наприклад, 22-33 липня комету потрібно буде шукати посередині між сузір’ями Малої Ведмедиці і Малого Лева.

Як сфотографувати Neowise?

Видання Forbes розповідає, що комету можливо сфотографувати на деяких сучасних смартфонах, однак радить взяти DSLR-камеру і штатив. Вам також знадобиться довгий об’єктив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *