ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» отримало від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ліцензію на право ведення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів.
Мова йде про отримання в цеху розділення повітря нового виду товарної продукції — кисню медичного рідкого. Його тепер підприємству офіційно дозволено виробляти й реалізовувати медичним закладам, де у зв’язку з пандемією коронавірусу виникла потреба в додатковому забезпеченні киснем. Про це інформує пресслужба підприємства.
За словами начальника технічного відділу Едуарда Маслова, азотно-киснева станція на підприємстві була побудована за проєктом німецької фірми «Лінде» під час проведення в 1991-1996 роках реконструкції установки з виробництва вінілхлориду. Основним завданням станції було забезпечення технічним газоподібним киснем цеху з виробництва вінілхлориду, оскільки до реконструкції тут стадія окислювального хлорування (оксіхлорування) етилену відбувалася при використанні хлористого водню й атмосферного повітря.
Оскільки реконструйована установка з виробництва вінілхлориду працює не на 100 відсотків навантаження, то частину технічного кисню, виробленого й перетвореного в рідкий стан, продають споживачам. Однак свого часу кисень купували і медичні заклади та підприємства, які цей продукт постачали як медичний. Адже цей кисень за своїми технічними й фізико-хімічними показниками відповідає всім медичним вимогам, тобто медичному кисню, зауважує Едуард Маслов.
Дежрлікслужба України переглянула й встановила більш жорсткі вимоги до технічних і якісних параметрів цього продукту, його транспортування, зберігання й т. п. Тому керівництво Наглядової ради ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» поставило завдання отримати ліцензію на виробництво зрідженого медичного кисню.
Таке завдання поставили 2019 року — до спалаху захворювання на коронавірус. Але до того ми ніколи не мали жодних справ, які б стосувалися виробництва лікарських засобів. Більш інтенсивно почали займатися підготовкою документів до заяви про отримання ліцензії разом зі спеціалістами управління аналітичного контролю нашого підприємства цього року, коли в Україні вже були запроваджені обмежувальні заходи у зв’язку з поширенням коронавірусу”, – зауважує Едуард Маслов.
Документи пройшли кілька етапів погодження, а після цього Міністерство охорони здоров’я України уповноважило Держлікслужбу провести аудит на азотно-кисневій станції та в лабораторії з обслуговування цеху розділення повітря.
Нагадаємо, медики Тисмениччини отримали три нові автомобілі.