У Брошнів-Осаді відбулася презентація книги Ярослава Павляка «Депортації як інструмент імперської московської політики в Україні». Захід приурочений Дню пам’яті примусового виселення українців, який в Україні вшановують кожної другої неділі вересня.
У книзі зібрані розповіді переселенців, їхніх рідних та близьких людей. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив голова Брошнів-Осадської громади Назарій Іванів.
«Народження цієї книги, створеної на основі реальних свідчень, це надзвичайно важлива подія не тільки для нашого краю, але й для всієї України. Адже національна пам’ять – це імунітет народу проти обману і підступних дій ворога-окупанта. Про поневіряння і переслідування депортованих українців мені доводилось чути із вуст найрідніших людей. Я бачив у їхніх очах пережитий біль, але там не було розпачу і зневіри, адже патріотичний дух сильніший за тяжкі випробування. Саме це і допомогло їм вижити, вистояти та повернутися на рідну землю, щоб ми знали правду і берегли пам’ять про депортованих, переслідуваних та закатованих патріотів, борців за незалежність», – пише Іванів.
За словами головного рецензента книги, одного з ідейних натхненників нашого музею депортації, координатора ГО «Поступовий гурт франківців» Сергія Адамовича, автор у книзі наголосив на тому, що депортації є звичним методом репресій у російській традиції і здавна застосовувалися щодо українців».
Автор Ярослав Павляк зазначив, що саме робота над створенням музею надихнула його до написання книги. Він сказав, що ми не маємо права забути тих трагічних сторінок нашої історії.
До теми: у Франківську презентували книгу про визначних людей міста