На півночі Китаю зареєстрували випадок захворювання на бубонну чуму. Влада оголосила режим небезпеки

На півночі Китаю, в автономному районі Внутрішня Монголія, зареєстрували випадок захворювання на бубонну чуму, повідомила 5 липня влада міського округу Баян-Нур.

За даними влади, захворів скотар із повіту Урад-Чжунцю. Пацієнт перебуває в лікарні в ізоляції, стан його здоров’я стабільний.

У Баян-Нурі до кінця року ввели третій рівень епідеміологічного попередження для профілактики й контролю за чумою (всього таких рівнів чотири, пише агентство Reuters).

Влада зазначила, що в окрузі є небезпека зараження від людини до людини, у зв’язку із цим закликали суворо дотримуватися заходів самозахисту – не полювати і не вживати в їжу м’яса тварин, які можуть стати причиною зараження, повідомляти про виявлення хворих або мертвих бабаків або інших тварин, а також про ймовірні випадки зараження чумою, безпричинного підвищення температури тіла та раптової смерті.

За даними Reuters, у 20092018 роках у Китаї було зареєстровано 26 випадків бубонної чуми й 11 смертей.

Внутрішня Монголія малонаселений автономний район Китаю, розташований на кордоні з Монголією. Минулого тижня в Монголії було підтверджено два випадки зараження бубонною чумою, у зв’язку із чим у двох районах провінції (аймаку) Ховд ввели карантин. Причиною зараження стало сире м’ясо бабака, яке їли хворі.

6 липня монгольська влада розповіла, що стан двох хворих громадян поліпшився, у зв’язку із чим карантин у Ховді скасували, повідомило видання ikon.mn. Але у країні виявили новий випадок зараження: інфікувався 15-річний хлопчик із провінції Баян-Улгій. За попередніми даними, він їв м’ясо бабака, якого вкусив собака.

Як повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я, збудником чуми є зоонозна бактерія Yersinia pestis, яка, як правило, присутня в організмі дрібних ссавців і бліх. Є дві основні клінічні форми чумної інфекції: легенева й бубонна, остання є найпоширенішою. Без лікування бубонна чума закінчується летально у 3060% випадків. Хворобу успішно лікують антибіотиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *