Першочергово стирають напис «1941–1945».
До демонтажу залучили двох працівників КП «Калушавтодор», які за допомогою відбійного молотка відкривали конструкцію, аби зрозуміти що всередині. Як виявилося, конструкція складається з арматурного каркаса, а всередині залитий бетон, на якому (коли він був свіжим. — Авт.) і робили риси обличчя сімох осіб. Зараз це все розсипається на дрібні сегменти.
Вчора, 6 серпня, на Пагорбі Слави у Калуші почали демонтовувати елементи радянського пам’ятника. Рішення виконкому Калуської міської ради “Про надання дозволу на демонтаж окремих частин меморіально-скульптурного комплексу на Пагорбі Слави в м. Калуші” прийняли ще 28 травня.
«Здійснюємо демонтаж окремих частин Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком. Позаду кам’яного панно стираємо роки — 1941-1945. Звісно, нам потрібен ще навантажувач, щоб демонтовані елементи повантажити й вивезти звідси. Вага, напевно, їх разом буде до двох тонн», — розповів «Вікнам» головний інженер підприємства Віктор Масляк.
Елементи зберігатимуться на території підприємства, і як попередні частини радянських залишків — з Тужилова та Пійла.
«Це пам’ятник подібний по структурі, як і пам’ятник солдата на старому кладовищі. Тому в нас піде більше часу на його демонтаж. Плюс потрібно буде ретельно прибрати бетон, що розлітається. Продовжити роботи плануємо ще завтра», – зазначив Віктор Масляк.
За словами комунальника, кожен пам’ятник своєрідний. Наприклад, коли демонтовували в Тужилові, то брали кран і ним вантажили на велику машину. В Пійлі на території церкви — тягнули за допомогою троса. А потім краном завантажували й вивозили.
Наступним етапом декомунізації даного об’єкта має стати демонтаж титанового обеліска, кажуть у міській владі.
Читайте також: У Городенківській громаді демонтували два радянські пам’ятники