На вулиці Дорошенка, 9 у Львові сьогодні відбулося відкриття мурала всесвітньовідомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та добровольцю російсько-української війни на сході України Василю Сліпаку. Саме цього дня, 4 роки тому, він загинув на війні.
На муралі Василя Сліпака зображено двобічно, наче пазл: як Героя після того, як він пішов на війну, і як високомистецьку особистість, оперного співака, у якого не тільки гвинтівка, але й мистецтво були за зброю. Також на малюнку присутні силуети бійців АТО та муза, яка грає на арфі. Внизу є напис: «Розплинуся і вічно житиму…» та підпис Василя Сліпака.
Над муралом працювала група талановитих художників: Святослав Владика, Максим Шиманський, Анастасія Руднєва, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак та група «Sacred Universe». Мурал називається «Наш Сліпак — вічний міф», і це не випадково, адже на війні у нього був позивний «Міф».
«Всі ці 4 роки я відчуваю вашу підтримку — підтримку влади, багатьох людей, які тут присутні. За це вам дуже вдячний. Я живу в Києві, спілкуюсь з ветеранами АТО з різних міст. Я знаю, що у вас тут є локальні дискусії. Але я мушу сказати, що так, як ставляться до ветеранів АТО і до сімей загиблих у Львові, ніде так не ставляться. Багато людей навіть кажуть, що вони хотіли б переїхати до Львова. Тому пам’ятайте про це. Думаю, це буде цікаве та привабливе місце. Думаю, Василь би це оцінив і тішиться цьому. Особливо хочу подякувати дорогим «Дударикам», адже багато з них з Василем співали», – сказав під час відкриття брат Героя Орест Сліпак.
Як зазначив мер Львова Андрій Садовий, життя Василя Сліпака заслуговує на фільм, який би зняли в Голлівуді. Адже живучи в Парижі, в добрі, він кинув все і поїхав захищати зі зброєю в руках рідну землю. Це приклад твердості, гідності, він голим нервом відчував несправедливість.
Також під час відкриття мурала виступила Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», вихованцем якої був Василь Сліпак.
Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів