Від самого початку пандемії ішлося про те, що діти, на відміну від дорослих, менше наражені на небезпеку захворіти на COVID-19.
Одначе, за словами директора Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ», а це – опорний заклад, куди госпіталізують дітей з підозрою на коронавірус, станом на зараз, якщо порівнювати з весняним періодом, цифри зросли, і то суттєво. «Якщо у квітні була одна дитина позитивна, за травень – троє, то впродовж липня–серпня у нас в середньому до 30–40 пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19», – зазначила на брифінгу Олександра Бурда. І додала, що за весь час карантину до «ОХМАТДИТу» було стаціоновано 180 пацієнтів, здебільшого – раннього віку (3–4 рочки). Найменша дитинка, яка перебувала на лікуванні, – новонароджене немовлятко, найстаршому пацієнтові – 17 років. Зараз у лікарні 14 хворих з коронавірусом. Діти перебувають у стаціонарі разом із батьками.
Розповіла Олександра Бурда й про особливості перебігу ковіду у дітей. На відміну від дорослих, котрим корона вражає дихальну систему, спричинюючи дихальну недостатність та запалення легень, у дітей ковідні пневмонії виникають тільки у чверті випадків. А здебільшого дітки, хворі на COVID-19, мають гарячку, розлади шлунково-кишкового тракту та ознаки загальної інтоксикації організму. І батьки мають знати про це і брати до уваги. А особливо зараз, коли вже працюють школи та дитсадки.
Тим часом, ще одна львівська школа (а їх у Львові – 117) перевела клас на дистанційне навчання через виявленого хворого на корону. Раніше «День» з посиланням на управління освіти ЛМР повідомляв про аналогічні випадки у школах № 46 та «Джерельце». Відучора «компанію» їм склала і школа №43.
Через виявленого хворого на коронавірус досі не працює й дитсадок № 1.
Нагадують у Львівській міській раді і про те, що до початку нового навчального року серед працівників галузі освіти було виявлено 33 особи з діагнозом «коронавірус», тому ці працівники до роботи 1 вересня не приступили. Загалом у школах міста працюють понад 9600 осіб, а у садках – 4650 осіб. Відтак, наголошують у ЛМР, відсоток працівників, що заразилися короною, є незначним.
Щодо медиків, котрі захворіли у Львові з початку пандемії, то йдеться про 529 осіб, 453 з яких вже повернулись до роботи. Згідно з повідомленням управління охорони здоров’я ЛМР, ще хворіють 75 працівників: «13 осіб перебувають на стаціонарному лікуванні, 62 – на самоізоляції».
Загалом по Львівській області на коронавірус захворіли 1840 медичних працівників, з яких уже одужали 1480. Померли – 22. Останній летальний випадок стався 4 вересня з головним лікарем Жовківської районної лікарні Віктором Чикалюком.
Вчора повідомив у ФБ про хворобу й головний лікар Сокальської районної лікарні Роман Швед: «Отримав позитивний результат на COVID-19. Зараз знаходжусь на лікуванні та самоізоляції вдома. Про свій діагноз одразу повідомив усіх контактних осіб. Носіть маски, користуйтесь антисептиком, уникайте великих скупчень людей. Будьте вкрай обережними, адже ви можете хворіти безсимптомно. Коронавірус – це не жарти, він поряд! Будьте здоровими! Бережіть себе та своїх рідних!».
Щодо загальної ситуації по COVID-19, то, як повідомила у щоденному ранковому звіті заступник міського голови Львова та керівник міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна, станом на 08.00 у Львові та на Львівщині підтверджено 16452 випадки інфікування коронавірусом, з них 455 – летальні. 5084 пацієнти одужали. За вчорашню добу, 9 вересня, лабораторні центри Львова провели 1258 ПЛР-тестів. З них 183– позитивні. 76 – у львів’ян.
Для порівняння: 8 вересня лабораторні центри провели 1414 ПЛР-тестів. 196 – позитивні. Серед них львів’ян – 91.
За весь період карантину, від 12 березня, до обласної інфекційної лікарні звернулись 8700 осіб, госпіталізовані –1937, виписані – 179. Зараз у лікарні – 146 осіб, у реанімації – 8, на апараті ШВЛ – 5. У 8-й лікарні – 61 пацієнт, у 1-й – 62, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 131.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото «Дню» надали у Львівській міській раді.