Уранці 27 вересня на азербайджансько-вірменському кордоні поновилися бойові дії. Приблизно о 6.00 збройні сили Вірменії обстріляли позиції азербайджанської армії на передовій і населені пункти з великокаліберної зброї, мінометів та артилерії різного калібру. Про це повідомило МЗС Азербайджану.
Унаслідок обстрілу сіл Гапанлі, Чираглі, Орта, Алханли, Шукурбейлі та Джоджуг убито і поранено мирних жителів. Цивільна інфраструктура серйозно пошкоджена, зазначило міністерство.
“Передові частини азербайджанської армії вживають відповідних заходів для запобігання цій провокації противника та убезпечення цивільного населення, яке проживає у прифронтових районах”, – пише МЗС Азербайджану.
Вірменія заявила, що азербайджанські військові почали інтенсивний обстріл по всій протяжності лінії зіткнення, “цілеспрямовано обстрілюючи також мирні населені пункти, зокрема і столицю [Нагірного Карабаху] Степанакерт”. Про це пише пресслужба МЗС Вірменії.
“Засуджуємо агресію військово-політичного керівництва Азербайджану щодо Республіки Арцах. Вірменська сторона діятиме рішече, із застосуванням усього потенціалу, щоб убезпечити народ Арцаха і дати співрозмірну політичну і військову відповідь. Усю відповідальність за розв’язану Азербайджаном агресію несе військово-політичне керівництво Азербайджану” , – указано в заяві зовнішньополітичного відомства країни.
Сусідні держави конфліктують через Нагірний Карабах.
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тисяч осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
12 липня в районі кордону Азербайджану та Вірменії сталося збройне зіткнення, 13 липня конфлікт продовжився. Міноборони Азербайджану поінформувало, що азербайджанські війська знищили опорний пункт на території Вірменії, артилерійські установки, автомобільну техніку та живу силу. Водночас міністерство оборони Вірменії повідомило про “провокаційні дії” азербайджанської сторони.
У Баку поінформували про 12 загиблих під час боїв у Товузькому районі, серед них – генерал-майор Полад Хашимов. Із боку вірменської армії загиблих четверо.