МВФ і доступна іпотека. Зеленський назвав головні завдання нового очільника НБУ

Новий голова Національного банку України Кирило Шевченко має забезпечити продовження ефективного співробітництва з міжнародними фінансовими партнерами. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час відрекомендування Шевченка колективу Нацбанку. Трансляцію заходу вели на сторінці Офісу президента України у Facebook.

“Вірю, що, незважаючи на всі складнощі та виклики, новий очільник НБУ впорається з усіма ключовими завданнями. Найперше, Нацбанк має бути стовпом макроекономічної стабільності, а його монетарна політика – підтримувати таку стабільність. Як незалежний регулятор НБУ має працювати на довгострокове економічне зростання в умовах стабільної національної валюти. Також перед головою Нацбанку стоять завдання щодо мінімізації впливу коронакризи на економіку та пришвидшення виходу із цієї кризи. Важливо продовжувати ефективну співпрацю з нашими партнерами: Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими потужними фінансовими партнерами України”, – зауважив Зеленський.

Не менш важливо, за його словами, “запроваджувати системні рішення, які забезпечать дві довгоочікувані речі: реальні кредити для українського бізнесу та доступне іпотечне кредитування для всіх наших громадян”.

“Для цього потрібні скоординовані кроки та зміни не лише від Національного банку, але й від уряду, парламенту та судової системи України”, – сказав глава держави.

Він додав, що для Шевченка “найважливіше – завжди пам’ятати назву інституції”, яку він очолив. “Це Національний банк України. України. Це ключове. Отже, ви маєте діяти незалежно і виключно в інтересах України”, – сказав Зеленський.

https://www.facebook.com/president.gov.ua/videos/1567238533443939/

16 липня Верховна Рада призначила голову правління державного “Укргазбанку” Кирила Шевченка головою Національного банку України. Його кандидатуру підтримали 332 народні депутати. Сьогодні Зеленський відрекомендував Шевченка колективу НБУ.

Попередника Шевченка Якова Смолія звільнили 3 липня. Він подав у відставку через “систематичний політичний тиск на НБУ” з боку влади. Виступаючи в Раді перед звільненням, Смолій заявив, що від нього вимагали ухвалювати економічно необґрунтовані рішення, які могли завдати шкоди українській економіці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *