Щоб ліки не перетворювалися на доступний алкоголь, Міністерство охорони здоров’я України має припинити надавати квоти на безакцизний продаж етилового спирту виробникам настоянок, вважає народна депутатка від партії “Голос”, ексзаступниця міністра охорони здоров’я Ольга Стефанішина. Про проблему немедичного використання настоянки глоду в Україні депутатка написала 27 жовтня у блозі на “Українській правді”.
За її словами, у нинішньої ситуації є кілька негативних наслідків. Серед них – погіршення стану громадського здоров’я та втрати держбюджету. Вирішити їх, вважає Стефанішина, нескладно – варто лише зробити спирт для фармацевтики підакцизним.
“Ще минулого року був підготовлений проєкт змін до постанови Кабінету Міністрів “Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів” №19 від 5 січня 2011 року, яка дозволяє виробникам настоянок купувати етиловий спирт без сплати акцизу. Цей проєкт передбачає скасування квот виробників настоянок на безакцизний спирт. Тобто змушує їх платити акциз – як це роблять виробники алкогольних напоїв, – пише народна депутатка. – Але чинному керівництву МОЗ такі нововведення чомусь не цікаві. Чому чинний міністр охорони здоров’я Максим Степанов зволікає з поданням цих змін уже майже сім місяців перебування на посаді – велике питання. Адже проєкт постанови та всі необхідні цифри давно лежать у нього на столі”, – написала нардепка.
За словами Стефанішиної, заборонити продаж настоянки глоду ніхто не може – вона необхідна деяким категоріям пацієнтів, але варто істотно обмежити її продаж.