Моравецький закликав протестувальників не виходити на мітинги через ситуацію з COVID-19

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав протестувальників у країні відмовитися від участі в мітингах через епідемію коронавірусної інфекції COVID-19. Про це він заявив 29 жовтня на Національному стадіоні у Варшаві, де обладнають тимчасовий госпіталь для пацієнтів із коронавірусом, повідомляють Wiadomosci.

Він закликав демонстрантів пам’ятати про літніх людей, які можуть заразитися.

“У мене є заклик до всіх протестувальників: нехай цей гнів зосередиться на мені, на політиках, але не дозволяйте йому торкнутися тих, кого він може торкнутися за два тижні, тому що учасники протесту вступлять у контакт із людьми похилого віку, і це може призвести до драматичних результатів”, – сказав Моравецький.

Прем’єр додав, що для боротьби з епідемією потрібно скоротити соціальні контакти.

22 жовтня Конституційний суд Польщі вніс зміни до ухваленого 1993 року закону про планування сім’ї, захист людського плода й умови дозволу переривання вагітності. Серед іншого, КС заборонив проведення абортів, якщо у плода діагностовано невиліковне захворювання. Рішення суду спровокувало масові протести в Польщі, які тривають досі.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У світі, за даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 30 жовтня кількість інфікованих сягнула 44,9 млн осіб, 1 млн 178 тис. пацієнтів померли, 30,1 млн – одужали. У Польщі коронавірус було підтверджено у 319,2 тис. осіб, 5149 – померли, 129,3 тис. – одужали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *