Епідеміологи з Великої Британії виявили зв’язок між різними рівнями літію у питній воді і кількістю суїцидів у певному регіоні. Виявляється, ця речовина може впливати на настрій людей.
Про це повідомляє портал Techno.NV.
Вчені з британського Університету Сассекса проаналізували дані про склад питної води у 1286 регіонах Японії, Австрії, США, Англії, Італії, Греції, Литви, і порівняли ці дані з показниками суїциду у досліджуваних регіонах.
Виявилося, що підвищена і знижена кількість самогубств була пов’язано з різними рівнями літію у воді.
В середньому показники літію у регіонах коливалися в діапазоні від 3,8 до 46,3 мкг на літр, з піковими значеннями більше 80 у деяких місцях.
Аналіз показав, що чим вище води було у регіоні – тим нижче там була кількість самогубств.
Вчені пов’язують це з впливом літію на афективні розлади, особливо біполярні, а також доведену властивість цієї речовини стабілізувати настрій і знижувати ризик суїциду у вкрай вразливих пацієнтів.
Деякі інші дослідження підтверджують «антісуїцідні» властивості літію і навіть пов’язують вплив цієї речовини зі зниженим рівнем жорстокості людей та зниженням ризику розвитку деменції.
Дозування, яке використовується у психіатрії, відносно високе — близько 200 міліграм літію на день, що може викликати побічні ефекти під час серйозної терапії.
Ранні дослідження психіатрів з США свідчать, що навіть мікродозування літію (прийомблизько 400 мікрограмів речовини на день) може поліпшити настрій людини.
«Питна вода у пляшках (оброблена або природна мінеральна вода з джерел) часто має набагато більш високий вміст літію, ніж водопровідна вода. Зв’язок між впливом літію з пляшкової води і самогубствами не вивчався», — заявляють автори аналізу з Великої Британії.