Українці обирають депутатів до рад усіх рівнів від громад – депутатів сільських, селищних, міських рад, а також сільських, селищних, міських голів. Перші вибори відбуваються і в 119 райрадах.
Українці 25 жовтня вперше обиратимуть депутатів до рад усіх рівнів від громад – депутатів сільських, селищних, міських рад, а також сільських, селищних, міських голів. Перші вибори триватимуть і в 119 райрадах.
Вибори депутатів місцевих рад буде організовано та проведено за новими виборчими системами. Виборчий кодекс запроваджує багатомандатну мажоритарну виборчу систему в сільські, селищні, міські та районні ради. Інші правила виборчого процесу діятимуть для обласних та міських рад у містах з населенням 90 тис. і більше виборців. Це нова виборча система пропорційного представництва з відкритими списками кандидатів. Йдеться про 52 ради, 30 з яких – міські та 22 – обласні. Цією системою передбачено, що кандидатів можуть висувати виключно партії. З’явилися також нові бюлетені з номерами кандидатів і списком партій. Інструкцію про те, як проголосувати і не помилитися, читайте ТУТ.
Сьогодні також тривають чергові вибори, на яких потрібно буде віддати свій голос за кандидата в депутати місцевої ради та сільського, селищного, а також міського голову. На нинішніх місцевих виборах жителів сіл і селищ чекає ще одне нововведення – скасування виборності старост. Тепер їх обиратиме місцева рада. Раніше ж старости обиралися на старостинських округах, утворених на базі таких селищ і сіл. Також з міркувань безпеки місцеві вибори скасовано в деяких районах Луганської та Донецької областей.
На те, як будуть відбуватися вибори, вплинула і пандемія коронавірусу. 25 жовтня на ділянку потрібно приходити не тільки в масці, а ще й зі своєю ручкою. Саме такі рекомендації уряду. Окремо можна поспівчувати членам виборчих комісій – вони побудуть ще й “довідковими”: розкажуть про заходи безпеки та пояснять, як користуватися новими бюлетенями.
Текстова трансляція є доступною на російськомовній версії сайту.