Львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, його сину Роману та ще трьом керівникам підконтрольних їм компаній, оголосили підозри. Йдеться про справу щодо постачання товарів для ЗСУ.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
До цього Гринкевич мав статус підозрюваного у кримінальному провадженні щодо спроби дати хабар на суму в 500 000 доларів.
Після чого стало відомо, що є ще одне кримінальне провадження, де фірми, які працювали з Міноборони та були зобов’язані забезпечувати якісним одягом та білизною ЗСУ, на цих фірмах в керівництві, а також у сім’ї львівського бізнесмена були проведені обшуки і на майно було накладено арешт.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року ДБР затримало одного з найбільших постачальників Міноборони, який хотів дати хабар. Йшлося про львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.
Зокрема, бізнесмена звинувачують в тому, що він пропонував 500 тисяч доларів одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. За це він хотів “сприяння” у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.
Саме ж провадження стосувалося оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ під час яких Міноборони було завдано понад 1 млрд грн збитків. Загалом же компанії бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн. Втім, багато контрактів не було виконано, а деякі не в повному обсязі або за завищеними цінами.
Гринкевичу оголосили підозру за ч. 3 ст. 369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 8 років.
Також 30 грудня Печерський районний суд міста Києва обрав Гринкевичу запобіжний захід. Його взяли під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень. Наразі підприємець лишається під арештом.