У різних соціальних мережах з’явились різного роду повідомлення про видачу грошової допомоги українцям – 6200 гривень. Як правило, люди не перевіривши інформацію, потрапляють в руки аферистів.
До співробітників калуської поліції надійшла заява від місцевої 55 – річної мешканки про те, що у неї з банківської картки незаконно списали понад 4 тисячі гривень. Зі слів потерпілої, на один із застосунків мобільного телефону, надійшло повідомлення від організації «УСЗН ООН : усім українцям під час війни надають виплату у розмірі 6200 грн», і для отримання грошових коштів потрібно перейти за посиланням.
Вона перейшла за цим посиланням, виконала авторизацію та вказала дані банківської картки. А через деякий час отримала SMS-повідомлення, що з її картки списано 4500 гривень.
Поліція застерігає як не втрапити у схожу пастку аферистів:
не вірте оголошенням у соцмережах, які обіцяють вам якісь виплати; шукайте інформацію про програми підтримки на офіційних джерелах; не відкривайте посилання в месенджерах, соціальних мережах, SMS від незнайомих контактів; спам-розсилка може йти й від знайомих контактів, якщо вони «спіймали вірус». Завжди можна перепитати в особистій переписці, що це за посилання, аби впевнитися, що це не пастка. дані своєї картки можна вводити лише на сайтах, у яких ви впевнені; проведіть бесіду із батьками. Літні люди частіше вірять у виграші автівок чи державні виплати. Тим паче розрізнити фішингову сторінку для них дуже складно. Тож попередьте, щоб не переходили за посиланням, а у разі чого радились із вами; якщо таки потрапили на гачок і ввели свої дані, негайно блокуйте картку. Або зателефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки; нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.
Читайте також: Франківка втратила понад 12 тисяч гривень на «підробітку» в мережі