Мерію Тель-Авіва підсвітили в кольори ліванського прапора, дії мера розкритикувала частина ізраїльських політиків

На будівлі мерії Тель-Авіва ввечері 5 серпня з’явилося підсвічування із зображенням прапора Лівану – так жителі ізраїльського міста висловили свою солідарність із народом Лівану після вибуху 4 серпня. Про це повідомляє видання The Times of Israel.

Після того як мер Тель-Авіва Рон Хульдаі у Twitter анонсував підтримку Лівану в такий спосіб, його розкритикували деякі ізраїльські політики.

Хульдаі заявив, що “серце ізраїльтян зараз із ліванським народом після жахливої катастрофи, яка спіткала його”.

У відповідь міністр освіти Ізраїлю Рафі Перец сказав, що необхідно надати гуманітарну допомогу мирним жителям, які постраждали в Лівані, проте “розмахувати ворожим прапором у центрі Тель-Авіва – це моральне сум’яття”.

Зі свого боку син прем’єр-міністра Ізраїлю Яір Нетаньяху заявив, що Ліван офіційно є терористичною державою, а “демонструвати прапор ворожої держави – це кримінальний злочин”.

Відносини між Ліваном та Ізраїлем залишаються напруженими після низки воєнних конфліктів. Дипломатичних відносин між країнами не встановлено, за ізраїльським законодавством Ліван є ворожою державою.

Потужний вибух у порту Бейрута стався увечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будівель. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть жителі столиці Кіпру Нікосії, яка розташована майже за 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу приблизно на три поверхи.

Жертвами стало щонайменше 135 осіб, ще приблизно 5 тис. поранено і десятки зниклих безвісти.

Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося до 300 тис. осіб. Він оцінив збитки від події в $3–5 млрд.

За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами.

За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus у порту Бейрута. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що якщо селітри не вивезти, “на повітря може злетіти весь Бейрут”.

Судно Rhosus належить російському бізнесмену Ігореві Гречушкіну. 2014 року воно транспортувало аміачну селітру в одну з африканських країн, але через борги вантаж конфіскували в Бейруті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *