Мерабішвілі: "Злодіям у законі" ми просто сказали: "Ви нам не потрібні"

Колишній прем’єр-міністр і ексглава МВС Грузії Вано Мерабішвілі в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповів, що “злодії в законі” намагалися оскаржити в Європейському суді з прав людини ухвалений у Грузії закон про боротьбу з ними.

“Ви можете в інтернеті подивитися список “злодіїв у законі”. І ви побачите: десь 60% із них будуть вихідцями із Грузії. Як грузинами, так і вихідцями із Грузії. Звичайно, грузини завжди були рекордсменами в усіх питаннях, і щодо “злодіїв у законі” – точно. Можна сказати, що стосовно [боротьби зі] “злодіями в законі” – це було не дуже важко, тому що ми їм просто сказали: “Ви нам не потрібні”. Коли ми говоримо про “злодіїв у законі”, це така… радянська система. Коли чиновники, які займаються корупцією, у яких є якийсь бізнес і треба розбиратися, – звичайно, вони не можуть звертатися в суди, і тому придумали таку професію: “злодій у законі”, який розбирав якісь угоди”, – зазначив ексчиновник.

Він сказав, що через це у Грузії ухвалили “дуже жорсткий закон”, схожий на антимафіозний в Італії.

“Людина, яка є “злодієм у законі”, і це доведено за різними ознаками – не тільки, щоб вона зізналася, а потрібні ще якісь докази, – вона автоматично взагалі стає злочинцем і їй загрожує строк. Крім того, не тільки “злодій у законі”, а таке поняття, як член злочинної спільноти. Так би мовити, люди, які не “злодії в законі”, але… я добре не розбираюся в цих питаннях, але – які готуються, які під ними працюють, які збирають гроші. Вони теж підпадають у менших строках”, – сказав Мерабішвілі.

За його словами, суд вони програли, тому що судді в Європі вирішили – закон відповідає європейському законодавству.

“Більшість із них утекла до того, як ми… Тому що коли закон ухвалювали, це ж перше слухання, друге слухання… От коли третє слухання пройшло в парламенті, 90%, напевно, з них уже були за кордоном”, – додав ексглава МВС Грузії.

Мерабішвілі: Майже сім років я просидів в одиночній камері. Генпрокурор запропонував, щоб я виступив проти себе й Саакашвілі. І вони відразу мене відпустять. Читайте повну версію інтерв’ю

2006 року у Грузії набув чинності закон “Про організовану злочинність і рекет”. Після цього частину “злодіїв у законі” посадили у в’язницю, хтось утік за кордон, зокрема в Україну.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *